שבוע לא-קל עבר על שחקני הפועל ירושלים. בתחילתו הפסד חוץ צפוי, אך מביך, למכבי תל אביב. בהמשך, התפוצצה פרשת יובל נעימי והמוצרים החשמליים, שכמעט והביאה לפרידתו ממועדון נעוריו, ולא ממש הוסיפה כבוד למי מהצדדים, שהתנהלו בצורה הזויה, אם להתנסח בעדינות, או שקט תעשייתי. בסופו, הגיע המשחק מול גלבוע/גליל, שאמנם נסתיים בניצחון ירושלמי, 86:94, אך הותיר טעם מר בפיותיהם של חניכיו של עודד קטש.

הירושלמים פתחו את המשחק מצוין וסיימו את המחצית ביתרון מרשים, 32:54. בשלב זה, הכל הלך להם והניצחון היה נראה מובטח. מחדרי ההלבשה חזרו זחוחים ושאננים, ובמהלך המחצית השניה איפשרו ליריבה לקלעו 54 (!) נקודות ולצמק את הפער באופן משמעותי. קטש היה נסער בסיום ההתמודדות ולאחר מחשבה קצרה החליט לבטל את יום החופש שנועד להיום (שני) וזימן את השחקנים לצפייה בוידאו ואימון בשעות הערב.

גורמים בקבוצה ידעו לספר כי המאמן זעם על הנרפות של שחקניו ועל החולשה המנטאלית הגדולה שהפגינו. "לא ראינו עדיין את עודד כועס בצורה כזאת", אמרו בקבוצה, ונראה שהסובבים אותו מבינים את כעסו.

"לעודד בהחלט יש סיבה לכעוס", הודה יוגב אוחיון בהתייחסו לתחושותיו של קטש ופירט: "עלינו לא מפוקסים. הצבנו לעצמנו מטרה שהם יסיימו את המשחק עם 65 נקודות ובסוף הם קלעו 54 נקודות רק במחצית השנייה. זה מוכיח שהיינו שאננים וזה קרה לנו בעבר. זו מחלה שאנחנו חייבים להיפטר ממנה".

עודד קטש. רוצה להמשיך את השבוע הטוב (יניב גונן)
עודד קטש. עצבני על חניכיו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"לא היינו אגרסיביים ואני לא יודע למה זה קורה לנו", המשיך הרכז הישראלי, שסיים עם 13 נקודות ו-8 אסיסטים, וניסה בכל זאת למצוא נקודות אור: "במחצית הראשונה ראו שהמשחק שלנו היה שוטף ומהיר, וזה גם בגלל שעבדנו הרבה על התקפות המעבר".

גם ג'ייסון ריץ' קיבל את הביקורת של מאמנו ללא תירוצים והסביר: "לפעמים זה קורה וזה חלק מהמשחק, אבל אנחנו חייבים לחפש את היציבות והריכוז. זה מה שחסר לנו כרגע, כי למחצית הגענו ביתרון גדול ואז פשוט הפסקנו לעשות את הדברים הטובים שעשינו".

"אנחנו חייבים לדעת ללחוץ במשך כל ארבעים דקות המשחק, הכל טמון בריכוז", המשיך הגארד האמריקאי שהצטיין בשורות האדומים עם 20 נקודות והגנה מצויינת ברוב שלבי המשחק, והדגיש: "במחצית הראשונה הראינו את הכדורסל שאנחנו מסוגלים לו, גם בהתקפה וגם בהגנה, ככה שברור שמבחינת כישרון יש לנו את מה שצריך".

אם יש מישהו שיוצא מרוצה יחסית מהמשחק, הוא סם קלנסי (12 נקודות ו-7 כדורים חוזרים והרבה דומיננטיות בצד ההתקפי, כולל דאנק מרהיב במחצית הראשונה). לכן, לא מפתיע לשמוע שדווקא הוא מוצא את התירוץ הפשוט ביותר לירידה ביכולת שלו ושל חבריו במחצית השנייה.

קלאנסי חוגג עם החברים (יניב גונן)
קלאנסי חוגג עם החברים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"שחקנים פשוט עלו למחצית השנייה וראו בלוח התוצאות שאנחנו מובילים ביותר מעשרים הפרש, וזה הטבע האנושי, להרפות קצת", הסביר הביג-מן וסיכם: "הראינו לפרקים למה אנחנו מסוגלים ואנחנו בהחלט משתפרים כקבוצה  ואני מקווה שבמשחקים הבאים נדע לשחזר את היכולת הזו".