שלושה ימים לפני הגרלת הטופ 16 של היורוליג ניצחה אמש (ראשון) מכבי תל אביב את בני השרון/הרצליה 73:113 ותצא היום לשני משחקי חוץ בליגה האדריאטית כשהיא מלאת ביטחון ובעיקר כשהיא מקווה להמשיך את המומנטום החיובי מהתקופה האחרונה.

הצהובים ימריאו אחר הצהריים לסרביה, שם יפגשו ביום שלישי את רדניצקי המקומית ולאחר מכן ימשיכו למשחק נוסף ביום חמישי מול המופארם ורסאץ'. ביום רביעי ימריאו יו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי והמנכ"ל אלי דריקס להגרלת הטופ 16 שתיערך בברצלונה בתקווה לחזור עם שיבוץ נוח שיתאים לצהובים.

הדעות לגבי אופי ההגרלה חלוקות במכבי, כאשר חלק נכבד מאנשי המועדון מעדיף לקבל הגרלה קשה יותר כבר בשלב הזה על מנת שבשלב ההצלבה, אם יעפילו אליו, יוכלו לקבל קבוצה נוחה יותר, גם ללא יתרון ביתיות. החלק השני במכבי דווקא מעדיף לקבל הגרלה נוחה שתבטיח לקבוצה העפלה להצלבה וכן תבטיח יתרון ביתיות גם מול קבוצה חזקה יותר בפלייאוף.

מי שבולט בקבוצה בתקופה האחרונה הוא דווין סמית', שמוכיח כי  מלבד יד טובה מחוץ לקשת השלוש, הוא יודע לעשות גם הגנה. לקראת השלב הבא ביורוליג מרגיש סמית' שביעות רצון גדולה מאוד מהקרדיט שהמאמן מעניק לו: "הייתי בהרבה מאוד סיטואציות בעבר והמעמדים האלה הם תמיד מעניינים ומרתקים ואני מקווה שבשלב הנוכחי יש לי חלק באיזון של הקבוצה. אני מאוד שמח מהקרדיט שהמאמן נותן לי, זה מעניק לי הרבה ביטחון ואני מרגיש שאני כבר ממש בתוך השיטה עצמה".

דווין סמית´ וקית´ לנגפורד חוגגים (משה חרמון)
סמית´ ולנגפורד. יוצאים לעוד מסע (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

גם סמית', כמו יתר השחקנים, לא מוכן לומר בקול איזו קבוצה יעדיף לפגוש בשלב הבא: "אין לי העדפה מסויימת לקבוצה שנפגש בשלב הבא, אני אקבל כל מה שיבוא. המאמן והצוות המקצועי יכינו אותנו כמו שצריך ובכלל לא משנה מי הקבוצות שנשחק מולם. הכל תלוי איך נתכונן, איך נכין את עצמנו ואז גם נדע להתמודד מול כל קבוצה. לאחרונה אנחנו בתקופה טובה ואני מקווה שנמשיך כך. יש לנו כאן הרבה שחקנים טובים וקבוצה מוכשרת".

על המשחק מול בני השרון הוסיף: "הצגנו יכולת טובה. הקבוצה משתפרת ונראית טוב יותר ממשחק למשחק, אנחנו מתכוננים אחד עם השני, מתחילים להכיר יותר טוב את עצמנו על המגרש ורואים את זה. יש לנו עליות וירידות, אבל המאמנים מאמינים בנו ורואים את ההתקדמות שלנו כל יום".

קבוצת הנוער של המועדון, מכבי טדי ת"א, תמריא היום לרומא, שם תיקח חלק בטורניר היורוליג לנוער. כהכנה אחרונה לטורניר, שיחקה קבוצת הנוער מול קבוצת הבת הפועל יקנעם/מגידו מהלאומית ביום שבת האחרון, והפסידה 88:79.

בטורניר באיטליה תשחק מכבי ארבעה משחקים בשלושה ימים, כאשר בבית המוקדם תפגוש את אולקר מטורקיה וסיינה ורומא מאיטליה. בהתאם לתוצאות הבית המוקדם, תשחק משחק דירוג נוסף שיקבע את המיקום הסופי. המנצחת בטורניר המוקדמות ברומא תשתתף בפיינל פור לנוער, הנערך במקביל לפיינל פור הבוגרים, שיתקיים השנה באיסטנבול.

גיא פניני (משה חרמון)
גיא פניני (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE