דומיניק קאנטי (דרור עינב)
דומיניק קאנטי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

רבע גמר הפלייאוף בליגת הנשים נכנס הערב לישורת הקריטית, כאשר סדרה אחת קרובה לסיום ואחרת נראית פתוחה לחלוטין. מכבי אשדוד ניצחה את בנות השרון בתוצאה 78:85 וזקוקה כעת לניצחון נוסף אחד בלבד על מנת להעפיל לחצי הגמר.

רמת חן היתה רחוקה פחות מדקה מפיגור 2:0 בסדרה ונפילה לבור ממנו כמעט בלתי אפשרי לצאת, אך קור רוח מהעונשין של טיפני ג'קסון בשניות ההכרעה קנה לה ניצחון 61:62 שהשווה את הסדרה.

מכבי רמת חן – אליצור מכבי נתניה 61:62 (1:1 בסדרה)
אחרי ההפסד המאכזב במשחק הראשון, חזרה רמת חן הביתה בתקווה להשוות את הסדרה. רבע ראשון משכנע הוביל את המארחות ל-12:24, אך החניכות של זהר רייזמן הצליחו לצמק את ההפרש עד לפיגור זניח של 37:35 עם הירידה לחדרי ההלבשה.

ברבע השלישי המשיכו האורחות בעבודה הטובה ואף הפכו את התוצאה ועלו לרבע האחרון ביתרון 46:47. נראה היה שלאחר שהיתרון החליף ידיים והמומנטום הלך עם הצהובות, רמת חן כבר לא תחזור למשחק, אך הבנות של עדני דגן עשו הכל על מנת לא להגיע לפיגור 2:0 בסדרה, ובסיום דרמטי הצליחו לגרד ניצחון קריטי שמשאיר אותן בתמונת חצי הגמר.

את רמת חן הובילה טיפני ג'קסון, שקלעה 23 נק' והורידה 16 ריב', וגם קלעה שתי זריקות עונשין מכריעות שניות בודדות מהסיום. גם קמיל ליטל רשמה דאבל-דאבל נאה כשאל 17 נק' חיברה 12 כדורים חוזרים. לנתניה: אוקישה הווארד 21, דוטסון 12.

דגן (דרור עינב)
דגן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בנות השרון – מכבי אשדוד 85:78 (0:2 לאשדוד בסדרה)
אשדוד השיגה ניצחון שני בסדרה והשאירה אבק לבנות השרון, שכרגע נראה שיכולות להתחיל לתכנן את העונה הבאה. קבוצתו הנהדרת של עדן ענבר נראית כמו טוענת רצינית לכתר האליפות, כשהערב אשלי ווקר הובילה את הבנות מעיר הנמל עם 24 נק'. גם נטאשה לייסי נתנה עבודה וסיימה את הערב עם 17 נקודות, כשגם שירן צעירי תורמת את חלקה עם 11 נק'.

ארבע שחקניות אמנם קלעו בדאבל פיגרס עבור בנות השרון (כריסטי טוליבר ואוליניקה סאני הובילו את הרשימה עם 21 נק' כ"א, קארין אגסי 16 נק' בהופעה טובה), אך מלבד ארבע השחקניות לא היתה ולו שחקנית אחת שקלעה מעל שתי נקודות.   

קריסטי טוליבר (לי נוף) (ONE)
קריסטי טוליבר (לי נוף) (ONE) | צילום: מערכת ONE