כשהיא גם הגב אל הקיר, הצליחה הפועל ירושלים להשיג ניצחון שני העונה, 79:85 בחוץ על ברק נתניה במסגרת המחזור הרביעי בליגת לוטו. בראיין רנדל, שחזר מפציעה, הצטיין עם 21 נקודות והראה למה הקבוצה חיכתה לו כל כך הרבה זמן.

"מרוצה מאיך שהשחקנים הופיעו היום, עם האנרגיות הנכונות", אמר מאמן הפועל ירושלים, עודד קטש, בסיום והוסיף: "למרות שקיבלנו הרבה נקודות ברבע הראשון ובתחילת השני ולקחתי טיים אאוט במינוס תשע, אמרתי לשחקנים שהיו כמה מצבים שהם זרקו זריקות קשות, אבל צריך להישאר במשחק ולהמשיך עם האנרגיות. באמת הצלחנו ליצור מומנטום, למרות שברבע הרביעי יכולנו לגמור את המשחק וקרו כמה דברים הזויים, אבל אני מאוד שמח שהראנו אופי. שיחקנו מול קבוצה טובה שלא ויתרה על המשחק ותמיד חזרה. בסך הכל אני מאוד מרוצה, בעיקר אחרי השבוע הזה".

קטש המשיך: "יש הבדל גדול לגבי איך שדברים נראים מבחוץ לבין מה שקורה בתוך הקבוצה. חלק מהעבודה שלנו זה לנטרל את הרעשים, כמו שלא צריך לעוף על עצמנו אחרי ניצחונות. זו תחילת העונה. איכשהו דברים מקבלים פרופורציות אחרות, במיוחד אצלנו בארץ, במיוחד בקבוצה מתוקשרת כמו הפועל ירושלים. אני יכול להגיד לכם שבמהלך השבוע היו אימונים מצויינים עם אווירה טובה".

על גרונפלד שהצטרף ורנדל שחזר מפציעה אמר קטש: "מאוד שמחנו עם ההצטרפות של דן ובראיין שחזר אלינו. לא חשבתי שיהיה פשוט עבור קבוצה חדשה עם הרבה זרים שלא שיחקו בליגה. אנחנו נחסר את אייברי (בראדלי) ואני מאוד מקווה שהוא יחזור מהר, למרות שמה שאתם רואים ממנו זה אולי שלושים אחוז ממה שהוא יכול לתת. הוא לומד את הכדורסל האירופי שהוא אחר לגמרי. יש לו יכולות הגנתיות פנטסטיות. מלבד זה אני מרגיש מאוד נוח".

עודד קטש. יגיע לקבוצה של רוזן? (שי לוי)
עודד קטש. "קרו דברים הזויים" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

קטש המשיך: "בלי קשר לגבי שחקן זה או אחר, למרות השביתה ב-NBA משום מה מאוד קשה לנו, שאנחנו צריכים גארד מוביל עם ניסיון, למצוא שחקנים. אנחנו כל הזמן מחפשים, עוד מעט מתחילה לנו אירופה ואנחנו צריכים סגל רחב עם ניסיון. אנחנו ממשיכים לחפש ואם נמצא שחקן שיכול לחזק את הקבוצה נעשה את זה. בתחילת העונה תכננו להיות עם 5 זרים וכשהיתה לנו אפשרות להחתים את ג'ון, שהוא שחקן מצוין, אז עשינו את זה. אני מאוד מקווה שהפציעות מאחורינו ושכולם יהיו בריאים".

לגבי יובל נעימי, ששיחק חמש דקות בלבד עד הרבע הרביעי, בו הצטיין, אמר קטש: "לחצתי לו את היד בחדר ההלבשה ואמרתי לו כל הכבוד. בשביל זה יש לנו סגל רחב וכולם נמצאים. האפשרות שלי להרים את יובל בחמש דקות ולדעת שהוא יכול לנצח משחקים מראה כמה הוא שחקן עם יכולות וכמה אני סומך עליו".

גארד ירושלים, גוני יזרעאלי, הוסיף: "אני שמח שרנדל חזר אלינו, ראיתם כמה הוא חשוב. אני לא מתרץ את איך שנראינו ושם את כל המשקל עליו, לא היה משחק גדול שלנו, אבל בפעם הראשונה כולם תמכו בכולם, גם אם אני אאבד או ההוא יחטיא זריקה, כולם יודעים מה לעשות. אני מקווה שנצא לדרך חדשה. עשינו בחצי השני הגנה טובה, הם עשו כמה זריקות משוגעות. כל השבוע רק דיברנו על ניצחון, לא משנה גם אם זה יהיה 0:1, לפחות שנהיה ביחד ושננצח. אני מקווה מאוד שגם בשבת ננצח. אני קורא לקהל שלנו לבוא ואני מקווה שעם הדחיפה של הקהל ועם רנדל נראה יכולת טובה".

יזרעאלי עוצר את ליאור ליפשיץ (שי לוי)
יזרעאלי עוצר את ליאור ליפשיץ (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

פרנקו: "לא מטריד אותי שאנחנו 3:0"
מאמן ברק נתניה, דני פרנקו: "אני מאוד מאוכזב. העבודה שעשינו בצבע היתה רעה מאוד. זה רק עניין של ריכוז. ירושלים זו לא אותה קבוצה שהיתה מלפני שבוע-שבועיים, כשאתה מוסיף את רנדל למשחק אתה מקבל 0 טעויות וגרונפלד תמיד יקח בצבע את הכדורים. ירושלים עשו יותר מדי נקודות קלות, ומצאנו את עצמנו רודפים אחריהם במקום שהם ירדפו אחרינו וחבל".

עוד הוסיף פרנקו: "יש קבוצה אחת בליגה שהיא מעל הליגה, היתר פחות או יותר אותו דבר. אנחנו מגיעים לכל משחק במטרה לנצח. הערב, במיוחד ברבע האחרון, לא היינו שם בשביל לנצח את המשחק כקבוצה. בהגנה עשינו כמה דברים יפים שעזרו לנו לחזור כשירושלים הובילו, אבל זה לא מספיק. אני נותן קרדיט ליורושלים. לא מטריד אותי שאנחנו 3:0. יותר מטריד אותי חוסר הריכוז על המגרש. שחקנים צריכים לבוא בגישה אחרת למשחק".

דני פרנקו (שי לוי)
דני פרנקו (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

גארד נתניה, ליאור ליפשיץ: "פתחנו את המשחק נהדר. חסרים לנו כמה דברים קטנים כדי שנהיה קבוצה מצוינת. אם נשפר מספר דברים קטנים נוכל להצליח ולהיות קבוצה מעולה. אני מכיר את החבר'ה בקבוצה, אנחנו פייטרים אחד אחד. אנחנו במצב לא נעים, אבל אני בטוח שכולם יידעו מה לעשות בשביל לצאת מהמצב הזה. יש לנו יותר מדי עליות ומורדות במשחק, זו לא פעם ראשונה שזה קורה. אנחנו צריכים לדעת להתמודד עם הבעיה הזאת. קצת הורדנו את הרגל מהגז, אבל זו באמת בעיה שיש לנו יותר מדי עליות ומורדות".