איגור קולשוב. קלע 14 נקודות (דרור עינב)
איגור קולשוב. הצטיין עם 27 נקודות (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

נבחרת הקדטים של ישראל סיימה היום (שבת) במכון וינגייט, את שלושת משחקי ההכנה מול הנבחרת המקבילה מרוסיה בניצחון בתוצאה 62:69. 

במפגש הראשון שנערך ביום חמישי בין שתי הנבחרות ניצחה נבחרת הקדטים המורכבת כולה משחקני האקדמיה לכדורסל, את הרוסים, בתוצאה 74:78.  במפגש השני שהתקיים ביום שישי הפסידה נבחרת הקדטים הישראלית 70:66, אך כאמור, במפגש השלישי והמסכם ניצחה נבחרת הקדטים של ישראל 62:69.

אצל נבחרת הקדטים של ישראל בלטו איגור קולשוב המצטיין במשחק, 27 נקודות ו- 14ריבאונדים, ישי כסלו 7 נקודות ונועם לוי עם 6 נקודות ו- 6 ריב'. אצל נבחרת הקדטים של רוסיה הצטיינו: ווסילי מרטינוב 13 נקודות ו-7 ריבאונדים. סטניסלב ליטינסקי עם 13 נקודות ודימיטרי גוזיקוב 10 נקודות ו- 8 ריב'.

במשחק לעיני 100 צופים בהם אנשי כדורסל והורי השחקנים, שפטו עמית בלאק ויואב לובושיץ.

מאמן נבחרת ישראל, אריק שיבק אמר בסיום משחק נבחרת הקדטים: "שחקני נבחרת הקדטים מאד הרשימו אותי לא רק בכדורסל אלא גם ביכולת הפיזית שלהם. מאד התרשמתי מהיכולת ההגנתית שלהם. רואים קבוצה מאד מאומנת עם חוקים ברורים בהגנה. זו הפעם הראשונה שאני רואה את הנבחרת הזו. אני מקווה שתהיה לזה המשכיות טובה".

רובי בלינקו. ביקש לסיים את תפקידו (דרור עינב)
רובי בלינקו. (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

שיבק הוסיף: "בשני המשחקים שראיתי אצל הנוער והקדטים מדובר בשתי נבחרות שרואים שהן משחקות עם סגנון ואני מאמין שכשיש שיטה זה עובד לאורך זמן ".

המאמן הראשי של האקדמיה ומאמן נבחרת הקדטים, רובי בלינקו, סיכם את שלושת משחקי ההכנה מול הרוסים ואמר: "היו שלושה משחקי הכנה מצויינים עבורנו. הדבר הכי חשוב שקרה כאן שראינו את החולשות של הנבחרת שלנו ויש לנו הרבה חומר למחשבה להמשך.

אריק שיבק. &
אריק שיבק. &" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

היה חשוב לנו להתמודד עם הנבחרת הרוסית שתתמודד איתנו בבית באליפות אירופה הקרובה ולשלוח אותם חזרה לרוסיה עם הרבה מחשבות ופחד בראש. הפנים שלנו קדימה להמשך ההכנות. אני מאמין גדול שאין הטיפה חוצבת בסלע מכוח עוצמתה אלא מכוח התמדתה".