בריאן רנדל. עדיין לא חתום
בריאן רנדל. עדיין לא חתום | צילום: מערכת ONE

הפועל ירושלים הודיעה בשבוע שעבר כי החתימה את פורוורד גלבוע/גליל בעונה החולפת, בריאן רנדל, על חוזה לשנתיים הקרובות. הלילה (רביעי) נודע ל-ONE כי זהו אינו המצב וכי לשחקן אין חוזה במועדון.

"האמת היא שעדיין לא חתמתי על חוזה בירושלים", סיפר רנדל כשנתבקש לומר האם הצטרף לאדומים בעקבות מאמנו בשתי העונות האחרונות, עודד קטש והסביר: "זה בתהליך. אני לא יכול להגיד אם החוזה עדיין לא נחתם בגלל עניינים טכניים או מהותיים".

טרם ברורה הסיבה בגינה האדומים בחרו להכריז כי השחקן חתום אצלם, אך כל עוד אין חוזה רשמי בין הצדדים, אין מניעה כי קבוצות אחרות יפנו אל רנדל וינסו לפתותו להצטרף אליהן.

רנדל (25, 2.03) נחת בארץ לפני שתיי עונות, לאחר קריירת מכללות מוצלחת באוניברסיטת אילינוי. הוא הצטרף לגליל/גלבוע, אותה אימן קטש, ובעונה הראשונה בקבוצה רשם ממוצעים של 14.3 נקודות למשחק, 7.5 כדורים חוזרים, 1.7 חטיפות ו-1.4 חסימות.

רנדל חוגג (קובי אליהו)
רנדל חוגג (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בעונה שנסתיימה זה מכבר הציג ממוצעים דומים, אך שיפר אלמנטים רבים במשחקו והפך לשחקן הגנתי ברמה אחת מעל הליגה. הדבר התבטא בנוכחות שלו בצבע, שהפכה למאיימת במיוחד עבור היריבים. במשחקי ההכרעה קלע 16.8 נקודות למשחק באחוזים מצויינים ועצר כל שחקן שהתייצב מולו, בדרך לזכייה באליפת, בה היווה גורם מרכזי ביותר (19 נקודות ו-6 כ"ח בניצחון על מכבי תל אביב בגמר).

עוד נודע ל-ONE כי רנדל אינו השחקן היחיד שירושלים הודיעה כי החתימה ולמעשה טרם חתם באופן רשמי. ג'ייסון ריץ', הגארד של מכבי חיפה בעונה החולפת, הוכרז כשחקן הקבוצה לפני כשבועיים, אך הוא אינו מחזיק בחוזה בקבוצה ואף מתלבט אם לחתום על כזה. במקביל, הוא מחפש אופציות נוספות ונותן עדיפות למכבי חיפה, במידה וזו תעלה את הצעתה הכספית אליו.

את תגובת המועדון לא ניתן היה להשיג.

ריץ´. גם הוא לא מחזיק בחוזה בהפועל ירושלים (אלעד ירקון)
ריץ´. גם הוא לא מחזיק בחוזה בהפועל ירושלים (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE