מכבי תל אביב, שנמצאת כבר תקופה ארוכה בחיפושים אחר סנטר לחיזוק הקבוצה בעונה הבאה ובחנה כבר לא מעט מועמדים אפשריים, נמצאת בימים האחרונים במגעים עם שחקן אטלנטה הוקס, רנדולף מוריס.

השחקן בן ה-24 המתנשא לגובה 2.12 מטרים מועמד להגיע לצהובים ובמכבי תל אביב אף מאשרים כי הוא נמצא ברשימות ובבדיקה בימים האחרונים, אך כרגע לא ברור האם המגעים עם השחקן יצליחו ויגיעו לכדי משא ומתן ממשי.

לאחר השנה הראשונה שלו במכללת קאנטקי החליט מוריס להעמיד את עצמו לבחירה בדראפט ה-NBA לשנת 2005, אך לא העסיק סוכן שייצג אותו. באותה עונה הוא העמיד ממוצעים של כ-8.8 נקודות למשחק ולקח 4.2 ריבאונדים, אך למרות הממוצעים הלא רעים והעובדה שפתח בחמישיה של קנטאקי מדי משחק הוא לא הצליח להוכיח את עצמו במשחקי ההכנה ל-NBA ולא נבחר באותו דראפט.

למרות זאת החליט מוריס לחזור לקנטאקי שהסכימה להחזירו, אך הוא בילה כמעט חצי שנה על הספסל בין העונות 2005/2006. בשנתו האחרונה במכללה עשה השחקן קפיצת מדרגה משמעותית וסיים את העונה עם 16.1 נקודות בממוצע למשחק, 7.7 ריבאונדים וכן 2.1 חסימות למשחק.

לאחר שסיים את קריירת המכללות שלו ב-2007 חתם מוריס על חוזה של 1.6 מיליון דולר עם קבוצת ה-NBA, ניו יורק ניקס. בעונתו הראשונה שותף בששה משחקים בלבד וקלע בממוצע 8 נקודות במשחק, אך בעונתו השניה כבר שותף בכ-18 משחקים, אך לא הצליח להעמיד מוצעים טובים וסיים את העונה עם 3.1 נקודות בממוצע למשחק ו-2.1 ריבאונדים.

רנדולף מוריס מנסה לחסום את מגטי (GettyImages)
רנדולף מוריס מנסה לחסום את מגטי (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בקיץ 2008 שיחק מוריס בליגת הקיץ בלאס וגאס בשורותיה של אטלנטה ובסיומה קיבל הצעה לחתום בקבוצה לשנתיים תחת חוזה של 1.7 מיליון דולר. בעונתו הראשונה באטלנטה שותף מוריס ב-23 משחקים והעמיד ממוצעים של כ-8 נקודות בממוצע למשחק אשר אליהן התווספו 6 ריבאונדים. בדמיון זהה לקריירת המשחק שלו בניקס בעונתו השניה באטלנטה לא הצליח מוריס להתבלט ועל אף ששותף ב-28 משחקים קלע רק 2.2 נקודות בממוצע למשחק וכן לקח 1.4 ריבאונדים.

מכבי תל אביב מחפשת חיזוק במרץ ועד כה כבר הביעה עניין במספר שחקנים אשר נפלו עוד בתחילת הדרך בשל מחלוקות גדולות על גובה החוזה. למרות זאת, הצהובים לא מתייאשים ויודעים כי הם זקוקים לחיזוק בעמדה.

מוריס (GettyImages)
מוריס (GettyImages) | צילום: מערכת ONE