שי שני. המינוי יאושר בקרוב
שי שני. המינוי יאושר בקרוב | צילום: מערכת ONE

איגוד הכדורסל החליט למנות את מאמן העבר ואיש הכדורסל, אילן קובלסקי ליו"ר הוועדה המקצועית באיגוד, במקומו של איתן רוב שהחליט להתפטר מתפקידו לפני כחודש ימים, לאחר שמינויו של צביקה שרף למנהל מקצועי לא צלח.

באיגוד פנו לקובלסקי, הציעו לו את התפקיד והאחרון נענה בחיוב. המינוי הרשמי צפוי להתבצע בתחילת השבוע הבא, אחרי אישורה של הוועדה המקצועית של האיגוד.

קובלסקי אישר את הידיעה ל-ONE ואמר: "אני שמח על הפניה, נעניתי בחיוב, שמח שהוועדה המקצועית פנתה אלי והחליטה שאני ראוי לתפקיד הזה. מדובר בתפקיד מכובד מאוד. אני עדיין לא מוניתי ועכשיו נותר לחכות למינוי הרשמי. אני מקווה שאוכל לתרום מהידע והכישרון מקצועי שלי לאיגוד הכדורסל".

קובלסקי פרש מאימון פעיל לפני 12 שנים ופנה להקים את מה שהוא מכנה "מפעל חייו". הוא הקים את תוכנית הספורט במרכז הבינתחומי בהרצליה, תוכנית אשר מאפשרת לכל ספורטאים, מכל ענף שהוא לשלב בין עיסוקיהם בספורט לבין לימודים אקדמיים.

בין הספורטאים שהצליחו כבר להוציא תואר תחת תוכניתו התומכת של קובלסקי נמנים: אריק זאבי, איתן אורבך, מיקי חליקה, אליס שלזינגר, יואב ספר, שחר גורדון, רוני גפני, יוסי רוזן, אורי אוזן ורבים אחרים.

"התוכנית הזו שהקמתי היא חשובה מאוד לעתיד של הספורטאים", סיפר קובלסקי, "זה חשוב מאוד שהם ילמדו כדי שלא יהיו במצב שאני הייתי, שרק בגיל 45 הוצאתי את התואר הראשון שלי. העתיד שלהם חשוב מאוד ואני שמח על כך שהצלחתי להקים תוכנית שתעזור להם לשלב בין הלימודים והספורט".

איתן רוב. מצאו לו מחליף (קובי אליהו)
איתן רוב. מצאו לו מחליף (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

לפני פרישתו מאימון פעיל היה קובלסקי סקאוט ראשי של נבחרת ישראל במשך 6 שנים, בתקופתה  בה עמד מולי קצורין על הקווים. בשנת 1992 אימן את הפועל חולון ואף נבחר למאמן העונה, בשנת 1995 אימן את קבוצת הנשים של אליצור חולון עימה זכה בגביע ובאליפות ובעונה לאחר מכן אימן את רמלה שהתמודדה בליגה האירופית.

כמו כן עבד קובלסקי שנים רבות לצידו של מולי קצורין, כעוזרו בין היתר בהפועל גליל עליון, מכבי ר"ג ובני-השרון.