שלושה רבעים לקח למכבי ת"א להיכנס למשחק, אך בסופו של דבר הצליחה סגנית האלופה להשיג ניצחון חוץ חשוב בליגה כשגברה על מכבי ראשון לציון 89:68 ושמרה על מאזן מושלם בזירה המקומית.

על אף הניצחון שמשמר את המומנטום הטוב בו נמצאת הקבוצה בתקופה האחרונה, אי אפשר שלא להפנות את האצבע אל הקו הקדמי של הקבוצה, שלא הציג יכולת טובה מול חניכיו של אפי בירנבוים, וזאת בלשון המעטה.

לדייויד בלאט יש עוד הרבה מאוד עבודה, אך במכבי ממשיכים בימים האחרונים לפעול רבות מאחורי הקלעים על מנת לגבש את סגל הקבוצה לקראת המשך העונה.

העיניים מופנות כעת ליניב גרין ואלישי כדיר, אותם מעוניינים הצהובים להשאיל על מנת שיתפנה מקום בתקציב וגם בסגל לטובת חיזוק או שינויים מתבקשים. ראשי הקבוצה פתחו במשא ומתן עם מכבי חיפה על מעבר של יניב גרין, אך למרות שהשיגו הסדר כלכלי, היה זה דווקא גרין עצמו שטירפד את המהלך ומסרב לעת עתה לעבור לשורות הירוקים.

הלחצים שמפעילים במכבי על כדיר לעזוב לא מרפים אף הם. גם בנוגע אליו ניהלו במכבי שיחות ממושכות עם השחקן, שלא רצה אף הוא לעזוב את תל אביב לטובת הקבוצה מהכרמל. כרגע ממשיכים במועדון ללחוץ על השחקן, כאשר לא ברור עדיין כיצד תסתיים הסאגה, זאת לצד העובדה שעדין לא מצאו מועדון כלשהו שיסכים לקלוט לידיו את ג'ף פוט, שחקן הרכש האמריקני, שלא רואה דקות משחק ונמצא באופן שיטתי מחות לסגל של הקבוצה. בימים הקרובים צפויה התמונה להתברר.

פורוורד הצהובים, ליאור אליהו, שיודע כי מדובר בעוד ניצחון חשוב, אך לאו דווקא במשחק בו הציגה הקבוצה יכולת מרשימה, סיפר ל-ONE על התחושות ועל הסיפוק מהתקופה האחרונה: "לא פתחנו כמו שאנחנו רגילים לפתוח משחקים בליגה העונה, אבל צריך לתת את הקרדיט גם לראשל"צ ששיחקה טוב במחצית הראשונה, גם מבחינה הגנתית וגם מבחינה התקפית. אני שמח שידענו במחצית השניה לעשות את השינוי הנדרש ובעיקר שברבע הרביעי עשינו את המוטל עלינו וגמרנו את המשחק".

בלאט עם גרין. הסנטר יסכים להשאלה? (יניב גונן)
בלאט עם גרין. הסנטר יסכים להשאלה? (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על אף שראשון נצמדה למכבי במשך שלושה רבעים, הצליחו הצהובים לברוח להפרש גבוה מאוד בסיום מה שמעלה שוב את שאלת הבדלי הרמות בליגה הישראלית. אליהו נשאר פוליטיקאי ולא ממהר לשחרר הצהרות בומבסטיות אודות הבדלי האיכויות: "זה רק אומר שהיה לנו רבע רביעי טוב, אולי להם נגמר קצת האוויר, בכל זאת יש לנו רוטציה מאוד מאוד רחבה ורק ככה אני מסתכל על זה".

מי שהציגו משחק נפלא והובילו את מכבי לניצחון החשוב היו צמד הרכזים של הקבוצה, דורון פרקינס וג'רמי פארגו, שקלעו ביחד 45 וזכו ללא מעט מחמאות מחברם לקבוצה שידע בדיוק מה היתה המשמעות של השניים מול ראשון: "אני חושב שפרקינס ופארגו היו פשוט מדהימים, הם שיחקן מצויין, כל הכבוד להם, היה כיף לראות אותם על המגרש ואנחנו כבר עם הפנים לעבר המשחק מול חימקי מוסקבה ביום חמישי, משחק לא קל. אני בסך הכל מסופק מהיכולת שהצגנו".

מחר תמריא הקבוצה למוסקבה, שם תפגוש ביום חמישי את חימקי מוסקבה המקומית למשחק במסגרת המחזור הרביעי של שלב הבתים ביורוליג. עד כה במאזנה של מכבי שני ניצחונות והפסד אחד כאשר המטרה היא לנסות ולשוב עם ניצחון חוץ נוסף מול אחת הקבוצות המפתיעות ביותר בבית 1.