בצל שביתת הישראליות, ליגת העל לנשים נפתחה הערב (שני) בניצחון ביתי של רמת השרון על מ.כ. הבקעה בתוצאה 50:71. השחקניות שמוחות על ביטול החוק הרוסי ושיתוף של ארבע זרות, ראו מהיציע את 'המשחק הוורוד' שהוקדש למודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד ולזכרה של נורית מעוז ז"ל.

המשחק הועבר בשידור חי בערוץ ONE, ערוץ 50 וכן בערוץ 514 ב-HD. בנוסף הועבר בשידור חי ב-ONE TV LIVE.

עוזרת המאמנת של רמה"ש, תמר מעוז, איבדה את אמה לפני כחודשיים לאחר שנרצחה ביחד עם אביה באחת הפרשיות המזעזעות שקרו בשנים האחרונות.

מעוז אמרה לפני המשחק: "אני רוצה להודות בשם המשפחה. רוצה להודות למשפחה השניה שלי ברמת השרון. אמא שלי היתה אישה חזקה, אולם לעיתים גם סלעים נסדקים".

שחקניות רמה
שחקניות רמה"ש מרוצות לאחר המשחק (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

במשחק עצמו שתי הקבוצות שיחקו עם הזרות והנערות וללא הישראליות שהיו ביציע. רמה"ש שלטה לאורך כל המשחק בעיקר בזכות יכולת טובה של פורשה פיליפס. גם אלישה קלארק ומאוריטה ריד שלטו ולמרות ניסיונות חזרה של נישיה סטיבנסון ואמנדה תומפסון, רמה"ש הצליחה לנצח בקלות.

תמר מעוז (איתי ישראל)
תמר מעוז (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

במשחקים נוספים: בנות השרון - אליצור נתניה 64:82, הפועל ראשון לציון - מכבי אשדוד 88:67.

אוסטפלד: "מקווה שהשחקניות תפסקנה עם השטויות"


מאמנת רמת השרון, אורנה אוסטפלד, אמרה לאחר המשחק: "אנחנו נראות הרבה יותר טוב. השתדלתי להקפיד שיהיו שתי ישראליות על המגרש. יש עוד הרבה מה לשפר. אני מקווה שהשחקניות תתעשתנה ותפסקנה עם שלהם. עשינו את כל המאמצים כדי שהנערות ישותפו, אך חלקן נמצאות במסגרות נוספות".

אוסטפלד (איתי ישראל)
אוסטפלד (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מאמן הבקעה, רפי בוגטין: "באנו למשחק הוורוד לאות סולידריות וזה הדבר החשוב, לא הכדורסל. זו לא הרמה של רמת השרון ושלנו. אני לא מודאג ולא מאוכזב. בשביל טבילת אש ראשונה זה בסדר".

בוגטין (איתי ישראל)
בוגטין (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

רבע ראשון - 14:21 לרמת השרון


פורשה פיליפס פתחה עם שתי נקודות והעלתה את רמה"ש ל-0:2. פיליפס קלעה גם שלוש דקות מפתיחת המשחק והעלתה את רמה"ש ל-6:10. לאחר שתי דקות ללא נקודות ג'נה סמית', הסנטרית של הבקעה, צימקה ל-10:8. פיליפס המשיכה בפתיחה הטובה והעלתה את רמה"ש ל-8:12.

המשחק בוורוד (איתי ישראל)
המשחק בוורוד (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE
גידי גוב ביציע (איתי ישראל)
גידי גוב ביציע (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

רבע שני - 29:40 לרמת השרון


אמנדה תומפסון מהבקעה צמצמה ל-23:16, אלישה קלארק קלעה חמש נקודות רצופות והביאה את רמה"ש ל-16:28. הבקעה הצליחה לרוץ ל-0:6 ולצמק לשש הפרש. פיליפס קלעה מהצד השני והביאה את רמה"ש ל-30 נקודות מול 22 של הבקעה.

רמה"ש הגיבה בריצה משלה והגדילה את היתרון ל-10 נקודות. אלישה קלארק קלעה שתי נקודות וגם סחטה עבירה. קלארק החטיאה את זריקת הבונוס, 22:34 לרמה"ש. סטיבנסון קיבלה מסירה מסיטרה וצימקלה ל-34:24.

מאוריטה ריד מול מיכל אסף (איתי ישראל)
מאוריטה ריד מול מיכל אסף (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

ג'סיקה ברילנד דייקה מהקו ורמה"ש עלתה ל-27:38. סיטרה חדרה לסל בצורה טובה וצימקה ל-38:29. ריד לקחה ריבאונד התקפה אחרי החטאה של חשיבון וקלעה, 29:40 לרמה"ש.

רבע שלישי - 42:58 לרמת השרון


אירנה חשיבון הוותיקה קלעה מחצי מרחק והעלתה את רמה"ש ל-31:47. אלישה קלארק נשארה ללא שמירה על קשת השלוש, רמה"ש הגיעה ל-50 נקודות. ג'יה פרקינס קלעה עוד שתיים מול העולה החדש ורמה"ש ב-21 הפרש, 31:52.

אפשטיין וסלווין עם השחקניות השובתות (איתי ישראל)
אפשטיין וסלווין עם השחקניות השובתות (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

סמית' קלעה שתיים מתוך הצבע והורידה ל-:52:34. מהצד השני סיטרה קלעה סל וקיבלה גם עבירה. פיליפס עשתה סיבוב טוב, רמה"ש עלתה ל-39:56. מיכל אסף צימקה במתפרצת ל-56:41.

שירן צעירי ושי דורון. הפעם הן יריבות (איתי ישראל)
שירן צעירי ושי דורון (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

רבע רביעי - 50:71 לרמת השרון


קרן בוייס קלעה שתיים שהעלו את רמה"ש ל-46:64 ולא נתנה אפשרות לבקעה לחזור למשחק. עד לסיום רמה"ש המשיכה לשלוט במשחק, הבקעה משכה את השעון יותר מדי ורמה"ש רשמה ניצחון בכורה במשחק הבכורה של העונה.

קהל (איתי ישראל)
קהל (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE