המחזור השני של ליגת העל ייצא הערב (שבת) לדרך עם המשחק בין הפועל חולון, שתארח ב"בית מכבי" שבראשון לציון את ברק נתניה ב-20:10. שתי הקבוצות פתחו את העונה עם הפסד ולשתיהן זה קרה דווקא במגרש בראשל"צ.

נתניה נוצחה 75:67 ביום ראשון על ידי מכבי ראשון לציון של אפי בירנבוים. יום לאחר מכן הפסידה חולון באותו מגרש למכבי חיפה בתוצאה 84:81. אצל חולון, מורן רוט עדיין סובל מפציעה במרפק וג'יימי ארנולד לא נטל חלק באימון בגלל פציעה קלה, אבל שניהם צפויים לשחק מול הקבוצה של אריק אלפסי.

למרות האיחור בפתיחת האימונים ובהתארגנות לעונה הנוכחית, הקבוצה של דני פרנקו נראתה לא רע במחזור הפתיחה מול מכבי חיפה וכמעט הצליחה להפתיע את הירוקים. בחולון מקווים ומאמינים כי ביכולתם לנצח את המשחק "הביתי" לפני היציאה לשלושה משחקי חוץ קשים.

המאמן דני פרנקו אמר ל-ONE לקראת המשחק: "אלו שתי קבוצות שרוצות לנצח. נתניה בעטו לנו בתחת בגביע הליגה והם קבוצה חזקה מאוד. אנחנו רוצים להדביק את הפערים כי הליגה לא מחכה לנו והמחזורים מתקדמים אבל לנו יש את המטרות שלנו. קודם כל אנחנו צריכים להציג משחק הגנה יותר אגרסיבי".

דני פרנקו.
דני פרנקו. "אנחנו צריכים להתחבר" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אנחנו צריכים להתחבר יותר טוב ולהיות קבוצה לאורך דקות רבות יותר של המשחק. נגד חיפה היו לנו דקות לא טובות ואנחנו צריכים לדעת לנהל את הדקות וההרכבים כדי שנוכל להוציא את המקסימום מעצמנו לאורך משחק שלם ובאופן עקבי. אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה אבל עדיין רחוקים מאוד מאיפה שאני רוצה שהקבוצה תהיה. מצד שני, אנחנו לא מקבלים את זה כתירוץ. נבוא בכל משחק וננסה להעלים את המגבלות שלנו ולהדחיק אותם כדי שהם לא יהוו חלק מהמשחק", הוסיף פרנקו.

ברק נתניה לעומת זאת, לא הצליחה להוציא לפועל את תוכנית המשחק שלה מול מכבי ראשל"צ ונראתה רע ברוב שלבי המשחק. סביר להניח שחזרתו של הרכז שמוליק ברנר לפעילות מלאה, רק תעזור למאמן אריק אלפסי לעשות סדר במשחק ההתקפה של הקבוצה, שנשען ברובו על אדריאן בנקס ואלטון בראון, שזכה באליפות לפני שלוש עונות עם חולון.

נתניה חולון (יניב גונן)
נתניה חולון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בנקס, שהיה השחקן הבולט של נתניה בהכנה, זכה לשמירה אגרסיבית והדוקה במיוחד במחזור הפתיחה וצפוי למשוך את רוב תשומת הלב של ההגנה גם הפעם. חבריו של בנקס לקו האחורי, רון הווארד ואורי יצחקי, ינסו לנצל זאת בצורה טובה יותר מאשר בהפסד בתחילת השבוע.

המאמן הנתנייתי, אריק אלפסי, אמר ל-ONE לקראת המשחק: "הקבוצה והשחקנים באים מאוד דרוכים למשחק הזה. אנחנו מעריכים את חולון ואת העבודה שעושים שם. היא קבוצה שנראית יוצא מן הכלל יחסית לתקופת הזמן שהיא מתאמנת ביחד. הולך להיות משחק קשה מאוד ואני מקווה מאוד שאנחנו נתקן את הליקויים שהופיעו במשחק הראשון שלנו ונדע לנצל את היתרונות שלנו ואני נקווה שנחזור עם ניצחון מהמשחק הזה".

אריק אלפסי (דרור עינב)
אריק אלפסי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

על ההבדל הצפוי בין המשחק שנערך בין הקבוצות לפני שבועיים בגביע הליגה לבין המשחק מחר אמר אלפסי: "אני חושב שחולון הרבה יותר מאומנים ומוכנים ממה שהם היו במשחק נגנדו בגביע הליגה. הם באו עייפים אחרי משחק בגביע המדינה ובלי מורן רוט, שהוא מאוד משמעותי בקבוצה הזאת". על ההבדלים בין הסגלים של שתי הקבוצות אמר אלפסי: "עומק זה דבר שתלוי במשחק ואיך הוא מתפתח אבל אני מקווה מאוד שנביא את האיכויות שלנו לידי ביטוי ונבוא הרבה יותר מוכנים ואגרסיביים למשחק הזה כי הולך להיות קרב קשה".

עבודות להכנת אולם הפחים החלו
באמצע השבוע הגיעו חשמלאים מטעם עיריית חולון לאולם הפחים במטרה להתחיל בתיקון הליקויים באולם המיתולוגי ולהכשירו למשחק בעוד כארבעה שבועות בבית מול הפועל גלבוע/גליל. בשבועות האחרונים נוצר קשר חדש ומיוחד בין ראשי עיריית חולון לבין חברי הנהלת הקבוצה. מסיבת העיתונאים שהתקיימה בלשכתו של ראש העיר קירבה בין הצדדים ובמועדון מרוצים ומקווים להמשיך את שיתוף הפעולה בעתיד.

שחקני חולון עם הרכבים החדשים
שחקני חולון עם הרכבים החדשים | צילום: מערכת ONE

אתמול קיבלו שחקני חולון את הרכבים החדשים מהספונסר החדש, חברת "אלדן", בבעלותו של יוסי דהן, המשמש גם כבעלים של עירוני אשקלון. בנוסף חברת "מעודד צבעים" סיכמה על המשך תמיכתה במועדון.

הסעות חינם למשחק עבור אוהדי חולון ייצאו החל מהשעה 18:45 מאולם הפחים, כשלמעלה מאלף חולונים צפויים לעשות את הדרך הקצרה לראשל"צ ולהעניק לחניכיו של פרנקו אווירה תומכת וביתית.