לאחר הניצחון המשכנע על פרטיזן בלגרד ביום חמישי האחרון, תצא היום (שני, 20:35) מכבי תל אביב למשחק חוץ בליגת לוטו, כאשר תפגוש את מכבי ראשון לציון למשחק במסגרת המחזור הרביעי.

הצהובים חזרו מעודדים מאוד לאחר שסגרו חשבון עם הסרבים וינסו לשמור על המומנטום החיובי מול חניכיו של אפי בירנבויים. הקבוצה ערכה אמש את האימון המסכם בהיכל נוקיה, כאשר האווירה הטובה שאופפת אותה בתקופה האחרונה מורגשת בכל פינה, כמו גם הביטחון הגדול שצוברים השחקנים ממשחק למשחק.

פורוורד הקבוצה, ריצ'ארד הנדריקס, סיפר על התחושה הטובה לאחר פרטיזן ועל הרצון לשמור על המאזן החיובי גם מול ראשון: "הניצחון על פרטיזן עשה את שלו, הוא היה חשוב לנו מאוד, גם מבחינת המומנטום בו אנו נמצאים וגם מבחינת הביטחון העצמי שלנו. אנחנו רוצים להמשיך עכשיו את התקופה הטובה ולחזור עם ניצחון חוץ גם מראשון לציון, זה מאוד חשוב לנו".

הנדריקס (מימין).
הנדריקס, שארפ ואידסון בהכנה לראשל"צ (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

על העובדה שנהקבוצה מתקשה להוציא לפועל את ההתקפה, אך דווקא מציגה יכולות הגנתיות מצויינות אמר הפורוורד: "אולי יש קצת בעיה, אבל בסופו של דבר אנחנו מצליחים דרך הגנה טובה לנצח משחקים וזה חשוב מאוד, מה גם שאנחנו עובדים על היכולת ההתקפית שלנו כל הזמן, במטרה להשתפר ולהציג יכולת טובה יותר, אבל אני באמת חושב שיש לנו הגנה מצויינת, שעוזרת לנו להתקדם לעבר המטרות שהצבנו לעצמו. אם נמשיך לשחק הגנה טובה זה יהיה לנו עוגן".

בלאט (שרון קביליו)
בלאט (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

מאמן הקבוצה, דיוויד בלאט, סיפר על התחושה של שחקניו לאחר הניצחון על פרטיזן וכן התייחס להכנות לקראת המשחק מול ראשון: "הניצחון על פרטיזן הוא חשוב, אבל בסך הכל ציון דרך ואנחנו עדיין רחוקים מהמטרה הסופית שלנו, עכשיו אנחנו יכולים ללמוד לא מעט מהטעויות שעשינו, ועשינו טעויות, אנחנו לא לוקחים מהמשחק הזה יותר מדי חוץ מהעבודה שהגענו באותה נקודת זמן מוכנים והתמודדנו טוב יותר".

גיא פניני. &
פניני. היה בין המצטיינים מול פרטיזן (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

על היריבה מראשון אמר המאמן הצהוב: "אנחנו לא מזלזים בראשון, אנחנו יוצאים עכשיו למשחק קשה, עובדה שזו קבוצה שניצחה כבר פעמיים העונה, הם עשו זאת בצורה יפה ואנחנו יודעים שללכת ולשחק שם לא יהיה פשוט בכלל, אנחנו לא נמעיט מהערך של המשחק הזה ובטח שבטח לא נוריד הילוך במשחק כי חשוב לנו לנצח".

פרקינס מתחמם בהיכל נוקיה (שרון קביליו)
פרקינס מתחמם בהיכל נוקיה (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

ביום רביעי תצא מכבי תל אביב למשחק חוץ בחימקי וגם בלאט מתקשה להבין מדוע נקבע מועד משחק הליגה ליום שני ולא ליום ראשון, כאשר יכול היה הדבר להקל על הצהובים שלא היו צריכים לנהל שני משחקים בפרק זמן של שלושה ימים: "מפריעה לי העובדה שיש חוסר התחשבות מהבחינה הזו של הקבוצות שמשחקות במפעלים האירופיים, זה לא שיש השבוע משחקים של קבוצות ישראליות נוספות באירופה, אז אני לא מבין למה שיבצו ככה את המשחקים, אנחנו הקבוצה היחידה שמשחקת באירופה השבוע, אז ככה שאני באמת לא יכול להבין את חוסר ההתחשבות הזו, חבל שזה ככה".

פארגו (שרון קביליו)
פארגו (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

כוכב הקבוצה במשחק מול פרטיזן בלגרד, ג'רמי פארגו, מתכונן אף הוא למשחק מול ראשון לציון ומרגיש נפלא לאחר ההופעה המצוינת ביורוליג ביום חמישי: "יש לנו משחק חשוב מאוד וכמו שאתם רואים, ערכנו את ההכנה המתאימה ונקווה להוציא לפועל את כל הדברים שאנחנו עובדים עליהם בכדי לחזור עם ניצחון".

שחורציאניטיס ופניני משוחחים באימון  (שרון קביליו)
שחורציאניטיס ופניני משוחחים באימון (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

על היכולת המצוינת בהגנה, אך הרופפת בהתקפה אמר פארגו: "אני לא חושב שאפשר להגדיר את זה כבעיה, אנחנו עובדים מאוד קשה על ההגנה שלנו וגם על ההתקפה ומנסים לעשות את הדברים בדרך הטובה ביותר. אני חושב שלכל קבוצה לוקח זמן עד שהיא מגבשת את הזהות שלה בהתקפה, לאט לאט ועם הרבה עבודה זה יילך וישתפר".