מכבי תל אביב אמנם עדין לא התחילה את שלב הטופ 16 ונמצאת בעיצומה של העונה אך במועדון הצהוב כנראה מפיקים לקחים מהעבר ול-ONE נודע כי בהנהלה מתכוונים להציע חוזה חדש לסנטר היווני, סופוקליס שחורציאניטיס, שהפך לאחד מהשחקנים החשובים ביותר בסגל של הקבוצה בשנתיים האחרונות.

בקיץ האחרון מימשה מכבי את האופציה על סופו בשיתוף פעולה מלא ורצון של שני הצדדים לראותו ובנוסף הכניסה בחוזה אופציה להחתים את השחקן לעונה נוספת, זאת אם שני הצדדים ירצו להמשיך את ההתקשרות ואם לא תגיע הצעה גדולה מה-NBA או מקבוצה בכירה מאוד באירופה שתציע סכומי כסף גבוהים הרבה יותר.

לפי הכוונות של מכבי נכון לרגע זה השחקן עשוי לקבל בקרוב הצעה להמשיך את דרכו במועדון לשנים נוספות. יש לציין כי בשל הביקוש הרב לשחקן באירופה במכבי חוששים להגיע לסיום העונה ולאבד שחקן חשוב לאחר שבקיץ האחרון איבדו את צ'אק אידסון שהלך אחר הכסף הגדול של ברצלונה.

גורם במכבי אמר בנושא: "זה ידוע לכולם שסופו הוא אחד מהשחקנים הכי אהובים עלינו, אנחנו לא יודעים עדין מה יהיה אבל אין ספק שזה שחקן שכל קבוצה שיכולה להחתים אותו היתה רוצה, הוא באנקר בכל סגל".

אידסון. מכבי למדה מהניסיון (יוסי ציפקיס)
אידסון. מכבי למדה מהניסיון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

למרות הרצון של מכבי, הרבה מהדברים תלויים גם בסופו עצמו שבשנתיים האחרונות בנה לעצמו שם גדול באירופה והפך לאחד מהשחקנים המבוקשים ביותר. הצעה גבוהה של קבוצה אחרת, חוזה מובטח ב-NBA, או אפילו גישושים על חוזה אפשרי, יכולים לטרפד את האפשרות שהשחקן יחתום על חוזה מחודש בקבוצה.

סוכנו של סופו, פאניוטיס קפזגלו, אמר ל-ONE בתגובה על הידיעה: "אני רק יכול להגיד שסופו מאוד אוהב את מכבי וטוב לו בישראל. הוא אוהב את המועדון ואת האנשים והוא מקבל אהבה בחזרה. עוד לא דיברנו על מה יהיה הלאה אבל אני יודע שהם מאוד אוהבים אותו ושאם ירצו אז סופו בהחלט יעניק להם עדיפות על פני קבוצות אחרות, בעיקר כאשר יש להם גם אופציה עליו לעונה הבאה".

סופו. מכבי מעוניינת להשאירו (יניב גונן)
סופו. מכבי מעוניינת להשאירו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

עוד הוסיף פאניוטיס בהמשך לאותו הנושא: "יש לנו שיתוף פעולה מצויין עם מכבי תל אביב, הם אנשים טובים מאוד, אני חושב שזה קצת מוקדם לדעת מה יקרה בסוף העונה אבל אני בהחלט חושב שיש סיכוי טוב שימשיך שם, אני בטוח שסופו נותן למכבי עדיפות אחרי התקופה המצויינת שלו שם".