מכבי תל אביב וברק נתניה ערכו אתמול (ראשון) את האימון המסכם שלהן לקראת משחק חצי גמר גביע המדינה היום ב-21:30. בעוד שבמכבי תל אביב משדרים רוגע לקראת המפגש ומייחלים להשבת הגביע הביתה, בברק נתניה מתרגשים מהמעמד ומשדרים לחץ לכל עבר, זאת על אף שצוות האימון מנסה להוריד את מפלס הלחץ מסביב ולהביא את השחקנים מוכנים וחדורי מוטיבציה למשחק.

במהלך האימון המסכם של הקבוצה מעיר היהולמים נרשמה תקרית מביכה בין יושב ראש המועדון, צביקה בלנקיטני לבין העיתונאים הרבים שהגיעו לסקר את הקבוצה. בעוד שחוקי איגוד הכדורסל טוענים כי על הקבוצה להעניק שני שחקנים לכלי התקשורת, סרבו בתחילה בנתניה לשתף פעולה, מה שגרר וויכוח קולי על הפרקט בין העיתונאים לבין יו"ר הקבוצה.

רק לאחר כרבע שעה החליט לאפשר לשחקן נוסף מלבד שמוליק ברנר להתראיין, לא לפני שאיימו כלי התקשורת לעזוב את המקום ולא לסקר את המאורע כלל. בסופו של דבר הושגה פשרה עם היו"ר, וכלי התקשרות זכו לסיקור הולם.

שחקן מכבי תל אביב, דיוויד בלות'נטאל, שכבר היה במעמד הגביע מספר פעמים בעבר עם מכבי תל אביב, מכיר את משמעות המשחק ואף מודע ליריבה הקשה: "אנחנו נרגשים מהמעמד, זה משחק אחד שצריך לנצח, לא מצפה לנו משחק קל בכלל, להיפך, אבל אנחנו נמצאים במומנטום חיובי ואנחנו כלל לא מחפשים נקמה, אלא לנצח את המשחק ולא משנה מי היריבה. זה התואר הראשון העונה ואנחנו רק רוצים להגיע לגמר. אין קשר ללחץ זה משחק חשוב מחר".

שחקני מכבי מתכוננים לברק נתניה (אמיר לוי)
שחקני מכבי מתכוננים לברק נתניה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

גם הסנטר יניב גרין, שאשתקד היה חלק מהקבוצה שלא הגיעה למעמד הגמר ואיבדה את הגביע, יודע כמה חשוב להחזיר אותו הביתה ולשמח את האוהדים: "לא הולך להיות קל מחר, קשה לנו נגדם, יש בעיה עם המצ'-אפ מולם וראינו את זה במשחק הקודם. יש להם שחקנים טובים מאוד אבל זה האולם הביתי שלנו בסופו של דבר ואנחנו צריכים לנצח את המשחק. אנחנו רוצים לבוא הפעם ולהראות מי באמת הקבוצה היותר טובה".

על הלחץ לקראת המעמד בו כשלו בשנים האחרונות הוסיף גרין: "במכבי תמיד כל משחק הוא חשוב, כל הזמן יש לחץ וכל משחק אנחנו רוצים לנצח ואנחנו יודעים כמה זה חשוב להחזיר את הגביע. אנחנו בתקופה טובה עכשיו, היו לנו כמה משחקים טובים ואני מקווה שזה ימשך גם מחר".

יניב גרין: &
יניב גרין: &" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

הקפטן הוותיק, דרק שארפ, לא מזלזל ביריבה אך שולח תפילה להנפת הגביע אחרי כמה שנים שחונות: "אנחנו יודעים שזה משחק חשוב ואנחנו נגיע מוכנים בהתאם, כבר מגרד לי להניף את הגביע, אבל אנחנו צריכים קודם כל לנצח מחר את נתניה ורק אחר כך לחשוב על הגמר. אני לא נביא הלוואי ונזכה, בעזרת השם".

מהעבר השני, טוני וושהאם, שהגיע אף הוא למעמד בעבר ומנוסה בו, מבין כי היריבה אותה יפגשו מחר היא לא אותה קבוצה שנוצחה בנתניה לפני כחודש: "זה שניצחנו אותם במשחק הקודם לא עוזר לנו הרבה כי זה משחק שונה והם גם באים אחרי תקופה מצויינת ביורוליג, עבדנו קשה באימונים השבוע באימונים ואני חושב שאנחנו מוכנים למשחק".

בלות´נטאל: &
בלות´נטאל: &" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על האוהדים הרבים שצפויים ללוות אותם הוסיף: "האווירה נפלאה לקראת מחר, לשחק בנוקיה מול מכבי זה תמיד כיף, גם לנו יגיעו 4,000 אוהדים שיעודדו אותנו, וזה יעזור לנו מאוד. אנחנו מתרגשים להיות במעמד, ננסה לתת כל מה שאנחנו יכולים על המגרש, אנחנו כבר מכירים את הלחץ של לשחק מול מכבי אבל אנחנו רק חושבים על איך לנצח אותם. נצטרך לתת 110 אחוז".

עוד אמר וושהאם: "היה לי מזל בקריירה להיות חלק מקבוצות שזכו בגביע אבל יש לנו קבוצה טובה כאן ואני מקווה שהמזל ימשיך, אני הכי שמח בשביל האוהדים, הם הרבה שנים לא היו במעמד כזה, הם מתרגשים ואנחנו ננסה לשמח אותם".

אלפסי עם וושהאם: &
וושהאם עם אלפסי. מקווה להמשיך את המזל הטוב שלו במעמד המדובר (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

גם שמוליק ברנר כבר מחכה למכבי תל אביב ולגביע: "זה משחק אחר, זה לא ליגה ואנחנו לא משחקים באולם הקטן והביתי שלנו בנתניה, אני מקווה שתהיה אווירה מיוחדת מחר, החבר'ה מוכנים ומתרגשים, זה מעמד גדול עבור הקבוצה, האוהדים והעיר ואני מקווה שיהיה לנו ערב מהנה. לא יהיה פשוט לנצח את מכבי תל אביב פעמיים באותו חודש אך אני מאמין בקבוצה".