לא חשובה הדרך, העיקר הניצחון. הפועל ירושלים גברה אמש (רביעי) על מכבי באר יעקב מהליגה הלאומית בסיבוב הראשון של גביע המדינה, 78:96, במשחק שלא התעלה לרמה גבוהה במיוחד.

האדומים נתקלו ביריבה עיקשת, שגם כאשר נקלעה לפיגור של 21 נקודות במחצית, לא ויתרה והמשיכה לעשות חיים קשים לעודד קטש וחניכיו, ובעיקר אמור הדבר לגבי ג'רמיין הול הנהדר, שסיים עם 24 נקודות.

אחד מהמצטיינים בשורות הירושלמים היה וויל סולומון. הגארד הוותיק נכנס לעניינים כבר בפתיחה וסיים את הרבע הראשון עם חמש שלשות, בדרך לשש במחצית ו-19 נקודות. במחצית השנייה הוריד הילוך, השאיר את הבמה לחברים ובעיקר לסם קלנסי, שרשם 20 נקודות.

"יכולנו לשחק טוב יותר", הודה סולומון אך ביקש להדגיש: "הצלחנו להשיג את המטרה שלשמה באנו וניצחנו את המשחק. זה לא הכדורסל הטוב ביותר שאנחנו יכולים להציג, אבל אנחנו נמשיך לעבוד קשה כדי להגיע לשם בסופו של דבר".

אחרי ההפסד לבני השרון במשחק הפתיחה של הליגה ביום שני, בקבוצה לא הכחישו כי המשחק מול באר יעקב היווה הזדמנות מצויינת לחזור לעניינים, בעיקר מבחינה מנטאלית ולהירגע. "היינו חייבים להתאושש מהמשחק ביום שני וכולנו מקצוענים בקבוצה", אמר סולומון והוסיף: "זו עונה ארוכה, עם עוד הרבה משחקים לפנינו, ואני בטוח שעוד יהיו עליות וירידות. אני לא מתרגש מזה".

סולומון מקבל ברכות מתמיר שמחון (שי לוי)
סולומון מקבל ברכות מתמיר שמחון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כעת, האדומים יתפנו לנוח מעט ולהתחיל בהכנות למשחק הביתי הראשון בליגה, ביום ראשון הקרוב, מול העולה החדשה מאשדוד. "המשחק הזה לא צפוי להיות קל" אמר סולומון והפגין ידע ביחס ליריבה הקרובה: "הם ניצחו במחזור הקודם ויש להם את טפירו וכמה שחקנים אמריקנים טובים. נצטרך להתכונן אליהם טוב, כמו לכל משחק השנה".