בני השרון העפילה אמש (שני) לגמר גביע המדינה ווינר לאחר ניצחון 61:69 על עירוני אשקלון במשחק טקטי ונוקשה שבסופו של דבר הלך לכיוונה של קבוצת ההגנה הטובה הממושמעת יותר. 

ביום חמישי ינסו דן שמיר וקבוצתו להפתיע את מכבי ת"א בגמר ולהעניק תואר ראשון למועדון המאוחד מהשרון. פרט פיקנטי מעניין עבור מכבי: למאמן הצעיר של השרונים יש מאזן מושלם בגמר הגביע הישראלי. 4 פעמים הוא כבר היה שם ו-4 פעמים זכה לפגוש את הנשיא מקרוב.

להבדיל ממשחק הליגה מול הפועל עפולה, שחקניו של שמיר הגיעו הפעם לעבודה ומשחק ההגנה של השרונים ניטרל לחלוטין את האשקלונים. הגארדים שלטו בקצב המשחק ובכל פעם שאשקלון ניסתה לחזור, אחד מהם עשה את הפעולה הנכונה והחזיר את המומנטום לשרון.

המהלך הקריטי ביותר היה שייך לקפטן, ארז כץ, שחטף למורן רוט את הכדור דקה לסיום כשבנה"ש הובילה ב-3 נקודות בלבד ומיד לאחר החטיפה צלף שלשה מהפינה שהכריעה למעשה את המשחק.

"איבדתי משהו כמו 3 כדורים לפני שחטפתי למורן את הכדור הזה אז זה היה אינסטינקט", שיחזר כץ את המהלך המכריע, "מצד אחד זה היה אינסטינקט ומצד שני הרגשתי שהייתי צריך להחזיר לקבוצה על האיבודים הקודמים והטעויות שעשיתי ואני שמח שהחזרתי".

צפו בבני השרון עולה לגמר גביע המדינה ווינר

דוידי: "בני השרון שיחקה יוצא מן הכלל"


בעוד בני השרון הכניסה את הכדור לסם קלנסי המנוסה בתוך הצבע, חניכיו של אריאל בית הלחמי התעקשו להפציץ מבחוץ ושילמו על כך ביוקר עם אחוז מחפיר בזריקות מעבר לקשת השלוש (1 מ-17) ומספר אסיסטים קבוצתי מחפיר עוד יותר (4 אסיסטים בלבד לכל השחקנים יחדיו). 

קשה להסביר את התצוגה הרעה של חבורה כל-כך מנוסה כמו הקבוצה מאשקלון. לפני המשחק סברו רבים כי גילם המבוגר של שחקני הקבוצה הדרומית יעניק להם יתרון כלשהו במאבק מול בני השרון אך רוב הכוכבים איכזבו והיו הרבה מתחת לרמתם הרגילה. 

כץ מול רוט. יישאר בבני השרון? (אמיר לוי)
כץ מול רוט. החטיפה שלו סגרה את המשחק (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

הגארד דרור דוידי ניסה להסביר את החולשה הכללית של קבוצתו במשחק: "קשה להגיד מה לא עבד. יצאנו מהמשחק שלנו בשבועיים האחרונים, לאחר שדווקא שיחקנו טוב. אנחנו מקצוענים וננסה להרים את הראש לקראת ה'גומלין' ביום ראשון.

"האחוזים שלנו מחוץ לקשת לא היו טובים. דיברו על זה שאנחנו עם סגל יותר רחב, אבל הקרדיט לבני השרון ששיחקה יוצא מן הכלל. אני בטוח שהמאמנים יראו את המשחק וינתחו אותו כמו שצריך".