(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
בית הלחמי, מאמין בסגל שלו (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
בית הלחמי, מאמין בסגל שלו (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

ההתרגשות בשיאה והציפיות בשמיים. נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל תפתח את אליפות אירופה 2019 ביום שבת, כשלראשונה אי פעם היא גם המארחת אחרי הזכייה ההיסטורית בקיץ שעבר. את המשחק הראשון היא תקיים מול נבחרת סרביה בשעה 21:00. בינתיים, היום (רביעי) פורסם הסגל הכמעט סופי של הכחולים-לבנים תחת הדרכתו של אריאל בית הלחמי.

הסגל כולל את השחקנים הבאים: דני אבדיה, ים מדר, יאיר קרביץ, אופק מלכה, רז אדם, עידן אלבר, שחר עמיר, נועם אביבי, עמית זיס, יותם חנוכי, תומר פורת ותומר לוינסון. אורי חי ובניהו סרור בעמדת המתנה עד יום שישי, אז יודיעו על הסגל הסופי בהחלט.

המאמן בית הלחמי אמר היום בראיון: "היינו אופטימיים בכל השנה הזאת. יש לנו סגל נהדר, וגם ההכנה שלנו הייתה מאד טובה ומאד ממצה. הגענו לשיא מסוים בסוף ההכנה הזאת עם המשחק מול ספרד. עכשיו אנחנו צריכים רק לשפשף כמה דברים קטנים, אבל אני חושב שהנבחרת מוכנה. התרגשות? אני מאד נרגש. מה שקורה בנבחרת גם בסגנון וגם באישיות של השחקנים עצמם, ממה שאנחנו רואים שהלך ונבנה, הוא מאד מעניין. הטורניר פה בארץ עזר לנו להיכנס לאווירה. אני צריך להיות מאד נרגש, מקווה שהשחקנים לא ירגישו את זה".

כשנשאל אם האליפות בישראל זה משהו שיותר מלחיץ, ענה: "לא דיברנו על זה, אני חושב שהשחקנים מרגישים את זה וגם בשיחות שלהם אפשר לראות את זה. הנבחרת לא שלי אלא של כל המדינה. אנחנו צריכים כמה שיותר לעזור להם בהורדת הלחץ כדי שנהנה ונראה כדורסל טוב. ההכנה הייתה מאד טוב, התקדמנו מהיום הראשון כנבחרת. מצאנו את האיזון של החמישיות. התגברנו בתוך הנבחרת, זה היה מאד יפה לראות. מצאנו את הפתרונות לפציעות, ומי שהחליף ועלה עשה עבודה מאד יפה. בסך הכל הפציעה של גבי (צ'צ'שווילי) קצת מפריעה, אבל אנחנו כבר אחרי זה ושחקנים מילאו את המקום. חנוכי עשה אימון מלא וזה נהדר".

מדר, מכיר היטב את האולם המארח (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מדר, מכיר היטב את האולם המארח (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המאמן הוסיף: "הנבחרות עצמן מאד חזקות. קצת איבדנו פרופורציות בארץ, היריבות מאד חזקות, כל משחק הוא חשוב. המשחק הרביעי הוא הכי קריטי, אבל עדיין רוצים לסיים כמה שיותר גבוה כדי לפגוש את הקבוצה הפחות טובה בבית המקביל. תהיה פה אליפות נהדרת. סרביה זו בהחלט מעצמה בכל הגילאים. אנחנו נבחרת טובה, לא צריכים להסתכל על השם של הנבחרות. אנחנו יכולים לנצח כמו שיכולים להפסיד. עם הקהל והאנרגיות אנחנו יכולים לעשות משחק טוב".

"בתפקיד שלי אני מסתכל על כל התהליך. מאד נהנה ממה שעברנו. עשינו התקדמות גדולה ממה שהיינו בתחילת הדרך. ברור שמצפים להביא תוצאות, אבל זה לא העיקר. הנבחרת תשחק מול נבחרות טובות והיא צריכה לשחק את הכדורסל הכי טוב שהיא יכולה. אם נשמור כמו ששמרנו במשחק האחרון פה מול ספרד, גם התוצאות יהיו. אבל צריך להסתכל על כל התמונה, על איך שאנחנו מתחרים. אבדיה? יש פה נבחרת. דני הוא כמו כל אחד השחקנים, וככה אתייחס כל האליפות".

גם ים מדר דיבר: "סיימנו את כל ההכנות, רוצים כבר שזה יתחיל. ההתרגשות באמת גדולה. אני חושב שעשינו את ההכנות כמו שצריך. עשינו מה שרצינו לעשות. רוצים עכשיו ליישם את זה ולהגיע הכי טוב שאפשר למשחק הראשון מול סרביה במוצאי שבת. אני לא חושב שמסתכלים הלאה על השמינית, אלא קודם על המשחק הראשון. לא יודעים מה נקבל או את מי נפגוש. הכל פתוח. אם נצליח לשחק ביחד גם כשקשה וגם כשקצת פחות הולך, השמיים הם הגבול. אני מגיע עם ביטחון, אבל אני לא העניין פה. אני מכיר את האולם, כיף לשחק פה. מקווה שהקהל יגיע וייתן את האווירה כמו שאני רגיל".

נבחרת הנערות של ישראל הפסידה הערב 74:58 לנבחרת לטביה במשחקי ההצלבה באליפות אירופה, והיא כעת תיאלץ להילחם על מקומה בדרג א'. מחר (חמישי) בשעה 17:15, תשחק הנבחרת מול קרואטיה במשחקי הדירוג 9-16. ניצחון ישאיר את הנבחרת בדרג א', הפסד ישלח אותה למשחקי הדירוג 13-16.

קלעו לישראל: עדן ציפל 16, ליאור גרזון 10, גאיס סלס 10, גילי אייזנר 9, דניאל קארש 6, ניצן עמר 3, שירה חג'ג' 2, עדן ג'אוסי 2. נועה שימשי, אבוני סמיונוביץ', מאי נשר ושחר ברנר שיחקו ולא קלעו.