הפועל יקנעם/מגידו ממשיכה לשקוע בתחתית הבוערת. לאחר שניצחה במחזור הקודם את אליצור קרית אתא, הקבוצה מהעמק לא הצליחה ליצור המשכיות ואמש (שלישי) היא נחלה את הפסדה התשיעי העונה, הפעם 84:60 להפועל תל-אביב.

בעקבות ההפסד, חניכיו של רועי חגאי ירדו למקום ה- 13 בטבלה, כשבמאזנם 15 נקודות בלבד מ-12 משחקים וכשהם בפור של נקודה אחת בלבד מנועלת הטובה, הפועל כפ"ס/כוכב יאיר. מנגד, האדומים מתל-אביב התבססו בפסגת הטבלה לראשונה העונה, כשבאמתחתם מספר נקודות זהה לשניה, מכבי באר יעקב (22), אולם יחס סלים טוב יותר.

עמדת עוזר המאמן, שטרם אויישה מאז שחגאי מונה למאמן, צפויה להיסגר בקרוב, כאשר מהקבוצה הצפונית נעשתה כבר פנייה לגורם, שאמור להחזיר את תשובתו. בנוסף, רימון יבזורי, שנפצע בקרסולו בשבוע האחרון ולא שיחק מול הפועל, צפוי לעבור בדיקה נוספת בקרוב, אך עתיד עוד להיעדר בזמן הקרוב. 

הסמול-פורוורד של הקבוצה, חיים ברבי, התייחס להפסד: “פתחנו את המשחק טוב, אבל ברבע השני הפועל העלו את האגרסיביות שלהם ובמקום להמשיך ולהתקיף התחלנו להיתקע ולהישבר מולם. הסתבכנו עם האסרטיביות שלהם ולא ידענו איך לתפקד. רועי (חגאי) הכין אותנו טקטית מצוין למשחק, אך לא הצלחנו ליישם את כל ההוראות וקיבלנו הרבה נקודות בצבע וזה מה שהוביל להפסד. הגענו במטרה לנצח, אבל הפועל היא קבוצה ברמה של הליגה הראשונה".

חיים ברבי.
חיים ברבי. "אנחנו אופטימיים" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

לגבי המצב הקשה אליו נקלעה קבוצתו אמר ברבי: “אנחנו עובדים קשה מאוד, אני חושב שאין מועדון בארץ שעובד קשה כמונו ולכן העבודה הקשה חייבת להשתלם. אני מאמין שכבר בסיבוב השני נקצור את הפירות ונהיה במקום גבוה יותר".

“למרות ההפסדים יש אווירה אופטימית בקבוצה, יש הרבה אמונה ותמיכה סביבנו גם מצד ההנהלה וגם מצד המאמן. גם אנחנו השחקנים לא מתייחסים אל עצמנו כאל קבוצה מפסידה. אני אישית מאמין בקבוצה הזו וחושב שאפשר לסיים את העונה בפלייאוף העליון", סיכם הסמול-פורוורד.

יקנעם/מגידו עצובים (משה חרמון)
שחקני יקנעם/מגידו מאוכזבים במהלך ההפסד להפועל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

במחזור הבא הקבוצה מהעמק תפגוש בבית את האחרונה בטבלה הפועל כפ"ס/כוכב יאיר לקרב תחתית, ובקבוצה מצפים לקהל מקומי רב שיגיע על מנת לעודד ולדחוף את השחקנים. בהתייחס למשחק זה אמר ברבי: “בשבילנו זה משחק עונה, משחק שהוא על ארבע נקודות ובו הפסד הוא בכלל לא אופציה".