רמי הדר. בונה קבוצה לפלייאוף הלאומית (אמיר לוי)
רמי הדר. סיים את דרכו בעיר הנמל (אמיר לוי) | öéìåí: מערכת ONE

רמי הדר, מאמן מכבי אשדוד בשנה וחצי האחרונות, סיים את עבודתו בקבוצה. עד לפני 4 מחזורים אשדוד לא הפסיקה לנצח, הובילה את הטבלה ודרכה לליגת העל בעונה הבאה נראתה בטוחה.

אך אז הגיעו 4 הפסדים רצופים, כולל שתי תבוסות בשני המשחקים האחרונים לכ.יאיר/כ"ס ולהפועל חיפה, והקבוצה ירדה למקום השלישי. כל אלו כאמור הביאו להפסקת עבודתו של המאמן.

ל-ONE נודע שהדר הציע את התפטרותו כבר אחרי משחק ההפסד לכ.יאיר/כ"ס, וההנהלה לא קיבלה את ההתפטרות. ביום רביעי האחרון, יום לאחר ההפסד להפועל חיפה, בתום שיחה שבה נכחו יו"ר הקבוצה, מאיר גבאי, המנהל המקצועי שי האוזמן, והדר עצמו, נקבע בהחלטה משותפת כי המאמן לא ימשיך. ביום חמישי הגיע הדר לאימון כדי להיפרד מהשחקנים.

במקומו מונה המאמן, רוני צוקרמן. לצוקרמן עבר של מספר עונות כמאמן אליצור יבנה, אותה אימן עד סוף העונה שעברה. בעונה הנוכחית הוא עבד במחלקת הנוער של נס ציונה.

שי האוזמן התייחס לשינויים שבוצעו ואמר ל-ONE: "רמי הדר הוא מאמן מצויין ואיש מצויין. הוא חלק מאוד מרכזי במיצוב של אשדוד כקבוצת צמרת שרוצה להעפיל ליגה. הסיבה שהוא לא יסיים את העונה היא לאו דווקא בגלל ההפסדים אלא יותר בגלל הדרך והיכולת. נראינו רע מאוד במשחקים האחרונים ועושה רושם שיש משהו נרפה בקבוצה. גם לרמי עצמו היו מחשבות במשחקים האחרונים וזה יכול לקרות למאמנים הכי גדולים. רמי הדר הוא מאמן גדול אבל נוצרה סיטואציה שדרשה שינוי. קשה לי לתאר כמה אנחנו מעריכים אותו וכמה המהלך הזה קשה לנו. ברגע שהחלטנו על סיום העסקתו של רמי התפנינו לחפש מאמן והגענו לסיכום עם רוני צוקרמן".

שחקני מכבי אשדוד (צחי לייבוביץ´) (ONE)
שחקני מכבי אשדוד (צחי לייבוביץ´) (ONE) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל האם השאיפות של הקבוצה נותרו בעינן, ענה המנהל המקצועי: "השאיפה היחידה נותרה בעינה והיא לעלות ליגה. רוני צוקרמן הגיע בשביל המטרה הזו, הוא הבהיר לנו שהוא מאמין בקבוצה ולא מתכוון להנמיך ציפיות. היעדים נותרו אותם יעדים". ביום שלישי הקרוב מצפה למאמן החדש משחק בכורה קשה מאוד נגד יקנעם/מגידו מהמקום השני שנמצאת בתנופה של חמישה ניצחונות רצופים.