מאיר טפירו. הוביל את אשדוד לניצחון (גיא בן זיו)
מאיר טפירו. בקרוב בליגת הקיץ (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אחרי כמעט שני עשורים ליגת הקיץ חוזרת. דראפט 2010 של מנהלת הליגה בשיתוף איגוד הכדורסל וארגון השחקנים נערך הבוקר (רביעי) במשרדי המנהלת בהשתתפות המאמנים והמנהלים. בשל הביקוש הרב ייכללו בסופו של דבר 13 שחקנים בכל קבוצה. הסגלים משלבים בין שחקנים מוכחים בליגת העל, מתאזרחים, שחקני ליגה לאומית שרוצים להראות את יכולתם וגם כמה צעירים שינסו להוכיח שמקומם בליגת העל.

לראשונה בליגת הקיץ ישתפו פעולה האחים עמית ודניאל תמיר בקבוצת "ג'פניקה".  גילי מוסינזון יעשה קאמבק לפרקט וישחק בקבוצת "וואלה טורס" אותה יאמן אבנר יאור.  מורן רוט ומאיר טפירו, שניים מהרכזים הבכירים בליגה ישחקו זה לצד זה בקבוצת "מעדני מיקי" של עידן פלדה. הכניסה למשחקים שייערכו בין 1 ל-5 באוגוסט באולמה הביתי של מכבי ראשל"צ חופשית. 

סגלי הקבוצות לליגת הקיץ
"ג'פניקה": מאמן: רועי חגאי. סגל: אבי בן שימול, האחים עמית ודניאל תמיר, אבי אליהו, אור איתן, בריאן גפן, , חן גונשור, תמיר שמחוני, שחר מרגוליס, מיכה ביטון, חן זיגדון, עדי ורשבסקי ושקד ורד.

"AND1": מאמן: עמיר עוזי. סגל: עודד שעשוע, איגור נסטרנקו, אלעד הופמן, שון ויינשטיין, אנדרו סלופ, אלעד כנפו, איל שולמן, אבירם זליקוביץ', איל סולומוביץ', גיא דותן, בר ראובן, יועד בית יוסף ומיכאל בדלוב.

"מעדני מיקי": מאמן: עידן פלדה. סגל: ג'רמיין הול, מורן רוט, מאיר טפירו, ינעם אירם, בן רודין, אנטון שוטבין, איתי לוי, אחיעד בוקרה, שלומי הרוש, גיא כהן, טל פרסלני, יונתן שטרקמן ואיתי קרביוב.

גילי מוסינזון. רוצה לחזור לבמה המרכזית
גילי מוסינזון יעשה קאמבק | צילום: מערכת ONE

"וואלה טורס": מאמן: אבנר יאור. סגל: ליאור שגב, דרור דווידי, ניצן חנוכי, גילי מוסינזון, אוריה גור, ג'ון שיימן, גרי גנדל, רביב פיטשון, אופיר פרחי, בן לזר, עמית ביר-כץ, גיל אמיתי ועמית שירן

מאמנה של AND1 עמיר עוזי התייחס לליגה החדשה/ישנה: "ליגת הקיץ מיועדת לדעתי בעיקר לצעירים כדי שיוכלו להראות את עצמם, אני מאוד מקווה שעשיתי שילוב נכון בין הצעירים לוותיקים ומקווה שכולם יראו מה הם יודעים ושנצליח להנות מהמפעל החשוב הזה"

אבנר יאור שיאמן את "וואלה טורס": "ליגת הקיץ היא מפעל מבורך, אני עוד זוכר אותה מהתקופה בה נטלתי בה חלק כשחקן לפני הרבה שנים. אני מאמין שהשחקנים יהנו מהפעילות, חלקם יוכלו להראות את עצמם ולקבל קצת חשיפה. ברכות למנהלת על היוזמה ואני מזמין את הקהל לבוא וליהנות מכדורסל כחול לבן"

עידן פלדה.
עידן פלדה יאמן את הקו האחורי החזק של קבוצת(גבע תלם) | צילום: מערכת ONE

עידן פלדה, מאמנה של "מעדני מיקי": "אני חושב שבניתי קבוצה עם שילוב טוב של צעירים ומבוגרים. אני שמח ששחקן העשור נמצא בקבוצה שלי מה שבטח יוסיף המון נסיון וצבע לקבוצה. אני מברך את המנהלת על היוזמה ואני מקווה שזה יהיה מפעל של הרבה שנים ולא רק עונה אחת". 

תוכנית המשחקים לליגת הקיץ


1.8 יום א'
18:00 וואלה טורס – מעדני מיקי
20,00 ג'פניקה – AND 1
 
2.8 יום ב'
17:00 וואלה טורס – ג'פניקה
19:00 AND 1  - מעדני מיקי
 
4.8 יום ד'
18:00 מעדני מיקי – ג'פניקה
20:00 AND 1 – וואלה טורס
 
5.8 יום ה'
18:00 משחק על המקום השלישי
20:00 משחק הגמר