הפועל ת
שחקני הפועל אוסישקין. סוף סוף יהיה להם בית? | צילום: מערכת ONE

חרף הביקורת על ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, אוהדי הפועל אוסישקין בכדורסל עשויים לזכות סוף סוף במבוקשם, כאשר העירייה תשתתף בבניית אולם כדורסל משוכלל ומרווח עבור הקבוצה, עם תכנון ל-3,500 מקומות ישיבה.

לפני כשבועיים הוצגה בפני חברי מועצת העירייה תוכנית העבודה לשנת 2011, המכילה את הפרוייקטים לבנייה המובילים של העירייה לשנה הבאה. בשבועות הקרובים תתבצע הערכה של עלות האולם המתוכנן, שיכולה להגיע עד ל-70 מיליון שקל. בשלב זה לא ברור מה יהיה חלקה של העירייה במימון, כאשר ברור שהטוטו ישקיע בפרוייקט וכנראה גם תורמים שונים. נבדקת האפשרות לחסות של חברה מסחרית גדולה, דוגמת נוקיה ביד אליהו.

האולם, שמתוכנן להיבנות במתחם ה'דרייב-אין' השומם בצפון תל אביב, אמור לשמש בעתיד גם את הנבחרות הצעירות של ישראל בכדורסל וכן נבחרות הבוגרים בכדוריד וכדורעף ואס"א ת"א בכדוריד. כזכור, אולם אוסישקין, שהכיל מקום ל-2,500 צופים, שימש את הפועל ת"א בכדורסל מ-1980. ב-2006 החליטה העירייה בראשות חולדאי להרוס את המתחם, בטענה שמדובר במפגע ציבורי וכלכלי הבנוי באזור של פארק באופן זמני בלבד.

בית המשפט אישר את החלטת העירייה ביוני 2007 והפעולה בוצעה ובמקביל הוקמה על ידי האוהדים המוחים קבוצת הפועל אוסישקין. חודש מאוחר יותר חיללו אוהדי הפועל את קבריהם של הורי חולדאי בקיבוץ חולדה בכתובות נאצה.

יו"ר ועדת הספורט בעירייה ת"א אלון סולר (רוב העיר), ממובילי המהלך לבניית האולם, אמר בתגובה: "הקמת אולם הספורט הינו יעד מרכזי להרחבת הפעילות ומתן מענה לצרכי הספורט בעיר. אני שמח שראש העיר שותף למהלך ופועל נמרצות לקידום הפרוייקט. אני מאמין ומקווה שתוך פחות משלוש שנים האולם יהיה בנוי".

אלון סולר ורון חולדאי (ONE)
אלון סולר ורון חולדאי (ONE) | צילום: מערכת ONE

העיתונאי ועורך הדין ארי שמאי, אוהד הפועל שרוף וממבקריו החריפים של חולדאי מאז שזה החליט להרוס את האולם, מתקשה לומר מילה טובה על ראש העירייה: "אם היו הורסים לך את הבית והיית גר חמש שנים באוהל גם אתה לא היית מוצא מילה טובה לומר".

מאמן הפועל אוסישקין, אורי שלף, התייחס למהלך בעירייה ואמר: "אינני רואה זאת כצעד שבא לקדם את הפועל אוסישקין, אלא חובתה של העירייה לדאוג שיהיו מתקני ספורט עבור הקבוצות בעיר. כבר 30 שנה אני קורא החלטות על אולמות שעתידים להיבנות. אשמח מאוד אם זה יקראה, אבל אני לא מתלהב, טוב שזה על הנייר אבל זה צריך להיות גם בשטח, עד שלא אראה משהו קונקרטי קשה להתייחס".

שלף הוסיף שהפועל צריכה אולם כבר היום משום שהאולם בהדר יוסף לא מותאם לארח משחקים בליגת העל. אין הפרדה בין הקהלים, אין קופות, אין מספיק חדרי הלבשה ויש מקום ל-1,400 צופים בלבד.

אורי שלף. מאמינים שזו מסגרת שמתאימה לנו
אורי שלף (ONE) | צילום: מערכת ONE

גורמים בסביבת חולדאי מסרו: "ראש העירייה מוביל את המהלך לבניית אולם ספורט רב תכליתי בת"א כדי לענות על הצרכים השונים, כולל של הפועל אוסישקין. חולדאי הנחה את הגורמים המקצועיים לטפל בנושא וכבר ב-2011 יוקצב כסף לתכנון האולם, כפי שהוצג לחברי המועצה".