אבי אשכנזי (עמית מצפה)
אבי אשכנזי. יאמן את הבקעה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מ.כ. הבקעה, האלופה מהעונה שעברה בליגה הלאומית בכדורסל, שפתחה לא טוב את עונת 2010/2011 ולאחר שישה מחזורים ממוקמת במקום השישי בלבד, ולאחר הפסד 87:80 אמש (שלישי) ליקנעם/מגידו, נפרדה ממאמנה עמיר עוזי, שכזכור מונה לתפקיד מעט לפני פתיחת העונה.

אבי אשכנזי, שאימן בעונה החולפת את מכבי חיפה מליגת העל, חתם הערב באלופת הליגה הלאומית, מ.כ. הבקעה ויחליף את עמיר עוזי שסיים את דרכו מספר שעות לפני כן.

אשכנזי: “אני מאוד שמח להגיע לבקעה, גם בקיץ ישבנו לדבר אבל זה לא הסתדר. עכשיו ישבנו והגענו להבנות לגבי המועדון, אני מאוד שמח להגיע לקבוצה הזאת ומבחינתי זה אתגר גדול".

לפני כן, אמר עמיר עוזי ל-ONE מיד לאחר הפירדה: "נוצרה סיטואציה שהיתה בה חוסר שביעות רצון מהתוצאות של הקבוצה. למרות שהקבוצה בתהליך של שינוי ותהליכים משמעותיים, נוצר מצב שהיתה קצת חוסר סבלנות".

"מאוד חבל לי ואני מאוד מאוכזב שלא היתה להנהלה את הסבלנות הזאת. אני לא נשאר במקום שלא רוצים אותי ולכן הוחלט על פרידה. אני כרגע צריך לעכל את מה שהיה פה, במיוחד לאור העובדה שמועדון כזה שמתנהל ברמה גבוהה, ידע להתנהל ככה גם במצב הזה", אמר המאמן לשעבר של מ.כ הבקעה.

מוטי אמסלם (ONE)
מוטי אמסלם (ONE) | צילום: מערכת ONE

"הקבוצה לא ניבנתה נכון וכדי לשפר את זה, צריך זמן ואורך רוח. אני הגעתי אחרי שהליגה התחילה וקיבלתי קבוצה שגם ההנהלה הבינה, שהיא לא בנויה נכון. הבאנו שני גארדים חדשים שיחזקו, אבל אין הוקוס פוקוס בכדורסל, צריך זמן. הייתי בטוח שיתנו לי את הזמן, אבל לצערי זה לא קרה".

מוטי אמסלם, יו"ר מ.כ. הבקעה, אמר בתגובה: “בהסכמה הדדית, עמיר עוזי יפסיק את עבודתו. את הסיבות אשאיר ביני לבינו".