צ´וברביץ´. ישוב לקבוצת נעוריו (אמיר לוי)
צ´וברביץ´. ישוב לקבוצת נעוריו (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

הסנטר הענק, אלכס צ'וברביץ', שוחרר היום (שישי) לבקשתו מעירוני רמת גן וחתם לשנה וחצי בברק נתניה, הקבוצה בה גדל ובה החל את הקריירה המקצוענית ככדורסלן. הוא כבר הספיק לערוך את אימון הבכורה המחודש בקבוצה. כזכור, נתניה חיפשה חיזוק לסגל בעקבות הפציעה הקשה ממנה סובל שחקן הפנים הישראלי הבכיר שלה, ליאור חכמון, שגמר את העונה אחרי שקרע את הרצועה בברך.

צ'וברביץ' (2.13 מ', 25) ששיחק בנתניה בעונת 2007/8 כשזאת עוד הייתה בלאומית, החל את דרכו בכלל כספורטאי בענף הכדורעף אך בגיל 19 עשה הסבה לכדורסל. הפוטנציאל הגדול שטמון בו הביא מספר מאמנים לנסות ולקחת אותו כפרוייקט. בתחילה הייתה זאת מכבי ת"א, אח"כ התאמן באיטליה אצל אנדראה ברניאני וניסה את מזלו גם במכללות בארה"ב אך לאחר שזה לא הסתדר חזר לישראל ולביתו בעיר היהלומים.

בתחילה שיחק באליצור נתניה בליגה א' ולאחר זמן קצר הוקפץ לקבוצת האם ששיחקה בלאומית. שנה לאחר מכן עבר לגלבוע/גליל מליגת העל אך לאחר שמיעט לקבל הזדמנויות החליט לחזור לליגת המשנה.

עונת הפריצה שלו הייתה במדי כוכב יאיר בעונת 2008/9 כשרשם ממוצעים של 11.8 נקודות, 10.8 ריבאונדים ו-1.3 חסימות ב-29 דקות למשחק. עונה לאחר מכן ביסס את מעמדו כשחקן הפנים הישראלי הטוב בליגה הלאומית כשרשם במדי אליצור יבנה ממוצעים של 13.5 נקודות, 9 ריבאונדים ו-1.5 חסימות ב-26 דקות למשחק.

דני פרנקו (יוסי ציפקיס)
דני פרנקו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

ב-2010 החליט צ'וברביץ' לעבור לספרד לאחר שקיבל הצעה מפתה במיוחד מפואנלבראדה מהליגה הראשונה, שראתה בו כפרוייקט והחתימה אותו על חוזה ארוך טווח. בעונה הראשונה החליטה הקבוצה להשאיל את צ'וברביץ' לקבוצת הבת שלה בליגה השלישית, אילייאסקאס, וב-28 משחקים הוא רשם ממוצעים נאים של 10.6 נקודות, 8.5 ריבאונדים וחסימה ב-23 דקות למשחק.

הקיץ החליט אלכס לעבור לקנט קלאביחו, העולה החדשה לליגה הספרדית השניה אבל לאחר מספר משחקים ביקש להשתחרר וחזר לישראל כשחתם בעירוני ר"ג מהליגה הלאומית. גם בר"ג התקשה צ'וברביץ' להראות את יכולתו האמיתית ובחמישה משחקים רשם ממוצעים של 3.2 נקודות, 6.4 ריבאונדים ו-1.2 חסימות ב-12 דקות למשחק.

ג´רום רנדל (GettyImages)
ג´רום רנדל (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

עוד בנתניה, הרכז האמריקני, ג'רום רנדל, שעזב את הקבוצה כדי לנסות את מזלו ב-NBA, שוחרר אמש משורותיה של דאלאס מאבריקס, שהעדיפה את דרו נייצ'ל על פניו כרכז השלישי של הקבוצה בעונה הקרובה.