מרקוס גיניארד. מהי התחנה הבאה? (GettyImages)
מרקוס גיניארד. מהי התחנה הבאה? (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בליגה הלאומית בכדורסל אין מנוח לעירוני נהריה שנמצאת בשלבי פירוק. ההפסד למכבי באר יעקב (96:82) הוא רק חלק קטן במערכה. הקשיים הכלכליים וחוסר היכולת לשלם משכורות הם מה שעלולים לגרום בסופו של יום לקבוצה להתפרק.

המדרון של עירוני נהריה הופך תלול מתמיד. לאחר שעברה הקבוצה לידיה של העירייה, העתיד היה נראה טוב יותר, אך לאחרונה התקצוב של הקבוצה לא עבר ולכן היא תתחיל בשחרור שחקנים כפעולה ראשונית.

סמול פורוורד הקבוצה, מרקוס גיניארד (24, 1.96 מטר), צפוי להיות בין השחקנים שישוחררו מהקבוצה בימים הקרובים. גיניארד מחזיק בתואר מלך הסלים של הליגה הלאומית ומחזיק ממוצעים של 23.1 נקודות, 7.1 ריבאונדים ו-2.1 אסיסטים למשחק.

הפורווד הגיע ממכלת צפון קרוליינה, ממנה יצא גם הכדורסלן הטוב בהיסטוריה, מייקל ג'ורדן. בשנה שעברה שיחק גיניארד בליגה הראשונה בגרמניה.

אדריאן אוטר (מכבי ראשל"צ) ובראיין אוסברי (ברק נתניה), שהיו שני הזרים המובילים בליגה הלאומית בשנים האחרונות עשו השנה את הקפיצה לליגת העל והפכו במהרה לזרים מובילים גם בליגה הבכירה. השאלה היא האם גם גיניארד יוכל למצוא קבוצה בליגת העל שתאמין ביכולתו.

אוסברי (שי לוי)
אוסברי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שחקנים בסדר גודל של גיניארד מצאו עצמם בליגת העל. לדוגמא, אדיראן אוטר (מכבי ראשון לציון) ובראיין אוסברי (ברק נתניה), מה שמראה שההצעות מכיוון ליגת העל צפויות לזרום לעברו של השחקן.

סוכנו של גיניארד, רוני לופו, מסר בתגובה: ”אני כואב את המצב של עירוני נהריה, זאת היתה קבוצת פאר. גיניארד לא מרגיש כל כך בנוח. הוא רצה שהקבוצה תצליח, אבל הוא לא יודע מה יוליד יום”.

כנשאל האם מקומו בליגת העל ענה: "הוא רוצה להגיע לליגת העל. הוא חושב שהוא מתאים לרמה הזאת. אני באופן כללי חושב ששחקן שמגיע מקרוליינה שתיפקד כשחקן מרכזי והיה בשנה שעברה בגרמניה, חייב להיות בליגה הראשונה. הוא יכול להתפתח להיות שחקן אירופי מצוין וגם אנשי מקצוע חושבים כך. אני מקווה שקבוצות גדולות ישימו לב".