מוטי דניאל, מקווה להמשכיות (שי לוי)
מוטי דניאל, מקווה להמשכיות (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עשרה נצחונות מתחילת העונה, ממוצע מרשים של 84.1 נקודות למשחק, גלעד כץ וליאור ארדיטי על הקווים ושחקן עבר אגדי כמנהל מקצועי - אלו הן פניה של אליצור יבנה המשופרת העונה.

אמש (שלישי) ניצחה יבנה בביתה את הפועל בארי 94:102, ובכך קטעה לאורחת רצף של חמישה ניצחונות רצופים. “הדבר החיובי שאיפיין את המשחק הזה הוא העובדה שהאווירה בו היתה כזו של פלייאוף, היתה הקרבה, מלחמה שיתוף אחד של השני, וזה משהו שאנחנו לוקחים להמשך”, כך אמר היום מוטי דניאל, שחקן העבר והמנהל המקצועי בהווה של אליצור יבנה.

“אנחנו עובדים על המשכיות, וכפי שניתן לראות עד כה זה לא מניב תוצאות, אבל נמשיך להשקיע בעניין הזה. אתמול שיחקנו מול יריבה מאוד חזקה, אבל השחקנים שלנו הראו בגרות ונחישות וזה ייאמר לזכותם”.

דניאל התייחס לשוויוניות בקרב קבוצות הליגה הלאומית: “כל משחק בליגה הזו הוא בפני עצמו ודורש רמת ריכוז גבוהה מאוד, כל הקבוצות שוות. כשניצחנו בפתיחת העונה ידענו שחלק מזה לא ריאלי והיתה גם אפשרות שנפסיד, גם כשהפסדנו ידענו שבאותה מידה המשחק  יכול היה להיגמר בנצחון. המטרה שלנו היתה ונשארה להגיע לפלייאוף העליון, שם הכל פתוח”.

מה קורה למכבי אשדוד?


משהו לא טוב קורה לקבוצה של רמי הדר שאמש ספגה את הפסדה הרביעי ברציפות, הפעם לעיני הקהל הביתי ומול הפועל חיפה, זה נגמר בתבוסה 105:88.

אשדוד, שהוליכה את הטבלה עד לפני כשבועיים ורק לפני כמה ימים חיזקה את שורותיה עם הבאתו של טל דן בעמדת הסמול פורוורד, לא השכילה להוות יריב שקול לאדומים שחזרו מאושרים ומסופקים לכרמל, עם הגאווה ובייחוד עם החזרה למאבקי העלייה לליגת העל.
 

רמי הדר. בונה קבוצה לפלייאוף הלאומית (אמיר לוי)
מאמן אשדוד רמי הדר (אמיר לוי) | öéìåí: מערכת ONE

במשחקים מעניינים נוספים: אליצור כוכב יאיר/כפ”ס המשיכה את המומנטום מהשבוע שעבר וגברה בדרבי של השרון 94:98 על לב השרון (לאחר הארכה), הבקעה נשארה בפיסגה אחרי נצחון חוץ מרשים 74:101. יקנעם/מגידו לא מוותרת וגם אחרי מחזור המשחקים אמש נותרה צמודה למוליכה כאשר השיגה נצחון ביתי חשוב בדרבי הצפון 79:91 על נצרת עילית.