רמון קלמנטה. דאבל-דאבל בזיסמן (משה חרמון)
רמון קלמנטה. משחק נהדר בניצחון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

המחזור ה-12 בליגה הלאומית תם. מכבי באר יעקב הפסידה בבית להפועל עפולה, הפועל נס ציונה חזרה לנצח, הפועל כפ"ס/כוכב יאיר המשיכה להישאר מאחור עם עוד הפסד. והמצטיין? רמון קלמנטה של הפועל טבעון/עמק יזרעאל סיים עם 33 נקודות בניצחון על לב השרון. 

הפועל נס ציונה – מכבי הוד השרון 92:95 
לאחר תבוסה במחזור הקודם הגיעו חניכיו של נדב זילברשטיין למשחק ביתי קשה מול האורחים מהשרון. הרבע הראשון הסתיים ביתרון שש לשרונים אך מיד ברבע השני המקומיים התעשתו, סגרו את הפער וירדו למחצית ביתרון ארבע.

המחצית השניה היתה צמודה ולבסוף המקומיים ניצחו ניצחון דחוק אך חשוב מאוד. המצטיינים אצל המנצחים היו טל דן (20 נקודות, 3 אסיסטים ו-3 ריבאונדים), בילאל בן (25 נקודות, 5 אסיסטים ו-5 ריבאונדים) וגייב בלייר שסיים את המשחק עם 10 ריבאונדים והיה מצוין בהגנה.

אצל האורחים מהשרון בלטו חאבי גונזאלס (19 נקודות), אנתוני ג'ונסון (17 נקודות) ואבי סוכר שסיים את המשחק עם 16 נקודות ו-10 אסיסטים. 

הפועל כפ"ס/כוכב יאיר – עירוני ר"ג 82:71
נועלת הטבלה אירחה בביתה את חניכיו של דני גוט, שהגיעו למשחק ללא הרכז הצעיר, גל אורלביץ, ששבר את האגודל ויחזור רק אחרי הפגרה. לאחר רבע ראשון מצוין של האורחים שנגמר ביתרון שמונה, השרונים הצליחו לחזור למשחק ולמחצית ירדו רק בפיגור של חמש נקודות.

דני גוט (דרור עינב)
דני גוט (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

שחקני ר"ג עלו לרבע השלישי ופשוט שטפו את הפרקט ובעצם מאותו רבע המשחק הוכרע. למרות הסגל הקצר שהיה לדני גוט, שחקניו נתנו את התפוקה והמצטיינים היו רודני ווב (25 נקודות, 3 אסיסטים ו-10 ריבאונדים) ורביב פיטשון שסיים את המשחק עם 21 נקודות ו-14 ריבאונדים.

מאמן כפ"ס, הוד בן הרצל, יכל להתנחם בעובדה ששני הזרים שלו שיחקו טוב וסיימו את המשחק עם דאבל דאבל בנקודות ובריבאונדים. מוזס מארשל (22 נקודות ו-11 ריבאונדים) ואריס מקולום (24 נקודות ו-12 ריבאונדים).

מכבי איתי באר יעקב – הפועל עפולה 100:108 
מוליכת הטבלה ערב המחזור אירחה בביתה את האורחים מעפולה שהגיעו למשחק לאחר ניצון במחזור הקודם. חניכיו של עידן פלדה פתחו טוב את המשחק ואף סיימו את הרבע הראשון ביתרון. ברבע השני והשלישי שני השחקנים המובילים של באר יעקב נקלעו לבעיית עבירות מה שתרם לעפולה לפתוח פער ולנצח את שלושת הרבעים האחרונים.

השחקנים המצטיינים אצל עפולה היו אלעד אליהו (25 נקודות, 3 ריבאונדים ו-3 אסיסטים), גרג ט'ודניק (21 נקודות, 9 ריבאונדים ו-9 אסיסטים) ורוני לאמל (21 נקודות, 6 ריבאונדים ואסיסט אחד). בצד המפסידים, למרות בעיית העבירות, יועד בית יוסף סיים את המשחק עם 24 נקודות, 2 ריבאונדים ו-13 אסיסטים. ג'רמיין הול (25 נקודות) ונייט מילר (21 נקודות) נתנו את התפוקה בהתקפה אך בהגנה היו חסרים. 

בית יוסף. יחגוג בלב השרון? (יוסי ציפקיס)
בית יוסף (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אליצור קרית אתא – אליצור יבנה 81:100 
לאחר הפסד לא צפוי במחזור הקודם, רצה שרון אברהמי לחזור למסלול הניצחונות ולהמשיך להיאבק בצמרת אך שוב קבוצתו נחלה הפסד כואב והפעם בבית. המחצית הראשונה הסתיימה ביתרון תשע לאורחים ובעצם רק ברבע האחרון הצליחה יבנה להפוך את הניצחון לתבוסה של 19 נקודות הפרש.

המצטיינים אצל האורחים היו ניר גולן (19 נקודות, 4 ריבאונדים ו-4 אסיסטים), אלעד הופמן (21 נקודות, 3 ריבאונדים ו-3 אסיסטים) והזר קייל ווילסון (15 נקודות, 10 ריבאונדים ו-2 אסיסטים). בראיין לאינג המצטיין עד כה של יבנה סיים את המשחק עם 13 נקודות ו-2 ריבאונדים. בצד המנוצח המוביל בנקודות היה טוני יאנגר שסיים את המשחק עם 19 נקודות, 8 ריבאונדים ו-2 אסיסטים. 

אלעד הופמן (משה חרמון)
אלעד הופמן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הפועל טבעון/עמק יזרעאל – הפועל לב השרון 80:104
טבעון שהפסידה במחזור הקודם לעפולה שבה לביתה וידעה שניצחון יחזיר אותה למאבי הצמרת. כבר מהרבע הראשון ראינו שחניכיו של יוסי בונן רצו יותר ולמחצית הם ירדו ביתרון תשע נקודות.

גם המחצית השניה התנהלה כמו הראשונה בשליטה מוחלטת של הביתיים. המובילים אצל הביתיים היו ליאור שגב (13 נקודות, 4 ריבאונדים ו-11 אסיסטים), קובי אייזיק (21 נקודות, 8 ריבאונדים ואסיסט) ורמון קלמנטה שסיים את המשחק עם 33 נקודות, 22 ריבאונדים ו-2 אסיסטים. אצל השרונים המצטיין היה לואיס קלינץ' שסיים את המשחק עם 23 נקודות, 7 ריבאונדים ו-6 אסיסטים. 

שגב מודה לקהל (שי לוי)
שגב מודה לקהל (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עירוני נהריה – אליצור רמלה 78:103
גם נהריה וגם רמלה הגיעו למשחק לאחר הפסדים בשבוע שעבר ושתי הקבוצות היו צריכות את הניצחון. את הרבע הראשון נהריה סיימה עם יתרון של חמש נקודות. ברבע השני נהריה ברחה לרמלה ופשוט התעללה בה.

למחצית ירדו הקבוצות כאשר נהריה ביתרון 24 נקודות. המחצית השניה היתה לפרוטוקול בלבד. המצטיינים אצל נהריה היו אבי אליהו (14 נקודות ו-7 איסיסטים), אורן בן חמו (20 נקודות, 4 אסיסטים ו-3 ריבאונדים) והזר מרקוס גיניארד (16 נקודות, 2 אסיסטים ו-9 ריבאונדים). אצל הרמלאים המצטיין היה סטייסי מורייני שסיים את המשחק עם 25 נקודות, 5 אסיסטים ו-7 ריבאונדים.