מפרגנים לו. אדלשטיין (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מפרגנים לו. אדלשטיין (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

הפועל תל אביב חזק בקרב על המקום השלישי, אחרי ניצחון גדול ברוממה. האדומים הגיעו לחיפה ויצאו עם 80:86 מרשים, כשהם רחוקים כעת משחק אחד בלבד מהאלופה. "היה משחק גדול, מאוד כיף לשחק מול קהל כזה", אמר מאמן הפועל ארז אדלשטיין, במשחקו הראשון מאז המליצה הוועדה המקצועית למנות אותו למאמן נבחרת ישראל.

"לא היו לנו השבוע 10 שחקנים לאימון, וברבע האחרון שיחקתי עם חמישיה שלא תרגלתי בכלל. טמיר אריאלי וגולן גוט נתנו דקות ואני מאושר לראות את זה מצליח. פעם הייתי מתחכם ומוסיף אלמנטים תוך כדי העונה, היום אני שומר על הפשטות ועל יציבות", הוסיף אדלשטיין וענה בקצרה מאוד גם למינויו הצפוי, "קיבלתי תגובות אוהדות מאנשי הפועל ת"א ואנשי כדורסל מכל הקשת, אבל אני לא מתייחס לנבחרת עד האישור באיגוד יום רביעי".

ג'וש אוואנס היה אחד המצטיינים הערב, עם 19 נקודות ו-12 ריבאונדים. "אנחנו מתחברים בדיוק ברגע הנכון ורואים את זה על המגרש. הרגשתי היום טוב ושיחקו עלי לכן בלטתי", אמר והתייחס גם להגנה הנהדרת שעשה על כוכב מכבי חיפה דונטה סמית', ""שמחתי שהמאמן נתן לי לשמור עליו. זה בדיוק מסוג האתגרים שאני אוהב".

בצד של מכבי חיפה אהבו מן הסתם קצת פחות את מה שקרה על הפרקט ברוממה. "משחק מאוד קשה מול קבוצה ברמה גבוהה", אמר בן רייס בסיום המשחק, "הפועל תל אביב הוציאה אותנו משיטת המשחק, אבל עדיין היינו קרובים מאוד בסיום. בפלייאוף זו תהיה הרמה של המשחקים ונצטרך להשתפר".

מאמן הירוקים דני פרנקו הוסיף: "מסכים עם ארז, היה משחק גדול עם אווירה נהדרת. זה משחק שניצחו אותו השחקנים המשלימים במאבקים על הרצפה ומתחת לסלים. המשחק הזה בא לנו בזמן טוב, ניקח ממנו דברים חיובים כמו המשחק של אלכס צ'וברוביץ'. דונטה סמית' ומורן רוט לא במצב גופני טוב, מורן מתאושש אחרי שפעת קשה. דונטה, אחרי חמישה חודשים וחצי אינטנסיביים, מגלה סימפטומים של עייפות".

"אם הייתי יכול דונטה סמית' לא היה מתלבש היום, היינו מסתדרים, אבל אתית זה לא נראה לי נכון כי גם קבוצות אחרות תלויות בתוצאה של המשחק הזה", הפתיע פרנקו, "אין לי פריווילגיה כמו מכבי ת"א, שיכולה להשאיר את דווין סמית' בארץ נגד צסק"א".

פרנקו נשאל גם לגבי מינויו הצפוי של אדלשטיין לנבחרת, וענה: "בואו נראה שהכל הולך חלק ביום רביעי ואז ניתן לארז את ברכת הדרך. לגבי השמועות שאני מועמד לתפקיד עוזר המאמן, בואו לא נרתום את העגלה לפני הסוסים".