יקבל דחיית שירות? נצר (צילום: ספורט 5)
יקבל דחיית שירות? נצר | צילום: ספורט 5

האם כדורסלן מכבי חיפה ניר נצר יקבל מעמד של ספורטאי פעיל? לא בטוח. נצר הוא שחקן צעיר, בן 18 וחצי בלבד, שחתם בקבוצה הבוגרת ב-3 במאי השנה. ה-30 באפריל היה התאריך האחרון שבו ניתן היה להעביר בקשות לאיגוד הכדורסל בנוגע לספורטאים פעילים, כדי להכניסם לוועדה החריגה של צה"ל שהתכנסה ב-1 ביולי. בגלל שנצר לא חתם בזמן, איגוד הכדורסל לא הכניסו לוועדה של יולי, והוועדה הבאה תתכנס רק ב-1 בנובמבר.

נצר, באמצעות עורך דינו עידן דביר, המתמחה בדיני צבא, ביקש דחיית שירות לנובמבר או למרץ, כדי שאיגוד הכדורסל יכניסו לוועדת החריגים הצבאית בנובמבר. נצר נמנה על הסגל הרחב של נבחרת העתודה למרות גילו הצעיר, ואף הוזמן למחנה אימונים מיוחד בארה"ב שיחל ב-1 באוגוסט, ובו יתאמן עם כדורסלנים מוכשרים מכל העולם.

עו"ד דביר הגיש כאמור בקשה לדחיית שירות, אבל נענה בשלילה. בעקבות זאת כבר הודיע לפרקליטות הצבאית כי יגיש בג"צ בנושא. עו"ד דביר פועל במירוץ נגד הזמן, כאשר יש כבר אישור ממנהל הספורט ומאיגוד הכדורסל כי השחקן הוא אכן ספורטאי פעיל. יש לציין שנצר, בן קיבוץ רמת יוחנן, אמור כרגע להתגייס ב-22 ביולי, ומשובץ לקורס במשטרה הצבאית.

"פנינו ליועץ המשפטי של אגף כוח האדם בצה"ל היושב בפרקליטות הצבאית, אנו מקווים כי פתרון בעניין הספורטאי לא יאחר לבוא", אמר עו"ד עידן דביר,"בהיעדר פתרון כזה אכן נפנה לבג"צ, שיבחן את חוסר הסבירות בכך שלא ניתנת לו דחיית שירות, בעקבות התנאים המיוחדים שפורטו בעניינו".

עמוס פרישמן, סגן יו"ר האגף המקצועי באיגוד הכדורסל: "החומר הוגש אלינו לאיגוד באיחור גדול. יכולתי להעביר את החומר עד ה-30 במאי לצבא כדי שיכנס לוועדה של יולי, אבל קיבלתי אותו באיחור גדול מאוד. גם מכבי חיפה מודעת לעניין. נעבירו לוועדה הבאה".