ניחוח ההעברה עמד באוויר ועכשיו זה נסגר. בראד גרינברג, שהוביל במהלך העונה החולפת את מכבי חיפה לזכיה היסטורית באליפות, סגר לשלוש השנים הקרובות בהפועל ירושלים. בבירה הוא יחליף על הקווים את שרון דרוקר.

הבעלים אורי אלון הגיב בעמוד הפייסבוק שלו: "אנחנו גאים למנות את בראד גרינברג כמאמן הפועל ירושלים לשלוש העונות הבאות. לבראד יש רזומה מוכח בקבוצות כמו הניקס, פורטלנד, פילדלפיה ועוד. אני מאמין שהווינריות שלו תסחף אותנו לשנים מרגשות".

גרינברג עצמו נשמע מאושר להגיע לבירה: "אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי לאמן באחד המועדונים הגדולים בכדורסל הישראלי. תמיד הערכתי את הפועל י-ם ואת הקהל שלה, ואני שמח שהעונה אעמוד על הקווים במלחה. המטרה שלי בכל מקום אליו אני מגיע היא לבנות קבוצה מנצחת, וכך גם הפעם. אעשה הכל על מנת שהאוהדים שלנו ישמחו וייהנו מכדורסל טוב בעונות הקרובות".

כזכור, מאז השתלטה על המועדון קבוצת הרוכשים של אורי אלון, בהפועל ירושלים קיוו לצאת לדרך מבטיחה וארוכת טווח שתתאפיין בשפיות ניהולית וכלכלית. להנהלה היה חשוב לבנות יסודות יציבים לקבוצה החדשה, ולכולם היה ברור שמטרה זו תוכל להתגשם רק בזכות דמות מקצועית סמכותית בעלת שיעור קומה על הקווים.

מורן רוט, ישוב למלחה? (אלן שיבר)
מורן רוט, ישוב למלחה? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

האמריקני זכה להערכה רבה על עבודתו במכבי חיפה בעונה שעברה, שכידוע הסתיימה עם הנפת צלחת מפתיעה, אבל חילוקי דעות כספיים בינו לבין ג'ף רוזן הובילו את הצדדים אל פרידה בלתי נמנעת. בשבוע האחרון התברר שגרינברג, שמדריך את נבחרת ארה"ב במשחקי המכביה, מעוניין מאוד להישאר בארץ ובליגת העל וכי דרכו למלחה נסללה.

המאמן בן ה-59 הוא יהודי-אמריקאי שימש בשנות השמונים כעוזר מאמן בקליפרס ובניקס מה-NBA, ובהמשך הקריירה התקדם והפך לג'נרל מנג'ר של פילדלפיה 76, שם היה אחראי להחתמת אחד השחקנים הגדולים בתולדות הליגה - אלן אייברסון. מכבי חיפה הייתה התחנה הראשונה שלו מחוץ לארה"ב, והוא יהיה המאמן הזר השני בלבד בתולדות המועדון, והראשון מאז 1988, אז אימן שם הקרואטי פארוק קולאנוביץ'.

גם מורן רוט בדרך?
ולא רק בגזרת הצוות המקצועי עובדים בבירה. מורן רוט, שכבר נפגש עם נציגי הפועל ירושלים, מכבי חיפה ובני השרון, מחוזר מאוד על ידי שלושת המועדונים ועשוי לסגור בקרוב באחד מהם. לאחר שגרינברג חתם, כנראה שרכז מכבי תל אביב הוא המטרה הראשונה, שכן האדומים עושים מאמצים לסגור עם הפוינט-גארד הישראלי. רוט עדיין לא החליט לאן יילך, כאשר יש לציין שהוא גם עדיין לא שוחרר רשמית ממכבי ת"א, אם כי זה לא סוד שהוא לא בתכניות של דייויד בלאט לעונה הקרובה.