בפעם האחרונה שמכבי חיפה התמודדה נגד ברק נתניה היא ספגה הפסד קשה, 95:76. בראשון יתמודדו הירוקים בחוץ נגד הנתנייתים כאשר הם מחפשים לשבור את רצף 15 ההפסדים. בכדי לעשות זאת, חיפה תצטרך לשבש את משחקם של אדריאן בנקס ובריאן אסברי, אשר התעללו בה במפגש האחרון כשקלעו 29 ו-23 נקודות בהתאמה.

למרות הכל, יש מספר דברים חיוביים בקבוצה של רמי הדר: בראשון שעבר, במשחקם נגד מכבי אשדוד, קרלוס פאוול (23 נקודות ו-7 אסיסטים) וטיילר ווילקרסון (21 נקודות ו-5 ריבאונדים) הציגו משחק טוב. בכרמל מרוצים בעיקר מכך שהשחקנים לא מתפרקים בכל משחק ולמרות ההפסדים הם ממשיכים להילחם על אף הבעיות הקבועות ברבע האחרון.

"כולנו רואים את השיפורים בהופעה שלנו על הפרקט", אמר טיילר ווילקרסון, "אבל ברור שמה שסופרים בסוף זה רק את הסיום. אנחנו חייבים לסיים חזק נגד נתניה כדי להשיג סוף סוף את הניצחון המיוחל".

נתניה מגיעה אחרי הפסד לבני השרון (84:80), שפתח מחדש את המאבק על המקום השמיני בטבלה, שמוביל לפלייאוף ולמפגש עם מכבי תל אביב על הכרטיס לפיינל פור. בנתניה סיפרו כי הם מקווים שההפסד האחרון שעצר רצף טוב של שלושה ניצחונות לא יפגע בביטחון של השחקנים לקראת המפגש עם חיפה. "אסור לנו להפסיד שוב פעם כי אם זה יקרה המקום השמיני לא יהיה תלוי רק בנו".

בתוך כך, בשבוע שלפני חג הפסח יצאו שחקני נתניה יחד עם חניכי תנועת בני עקיבא, לפעילות קמחא דפסחא ברחבי העיר. השחקנים וחניכי התנועה, חילקו חבילות מזון למשפחות רבות ואיחלו להן חג שמח וכשר.