מבסוט. בלאט (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מבסוט. בלאט (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

מכבי ת"א לא עוצרת. אחרי הניצחון על גלאטסראיי ביורוליג, החבורה של דייויד בלאט עשתה הערב (ראשון) את העבודה גם בליגה. 73:83 על מכבי ראשון לציון סידר לצהובים ניצחון ליגה 12 ברציפות וקירב אותם עוד צעד אחד לעבר הבטחת המקום הראשון בתום העונה הסדירה.

מכבי דווקא פתחה רע וירדה בפיגור 46:36 להפסקה, אבל רבע שלישי של 6:26 סימן את המהפך ושבר את ראשל"צ. "קורה שיש מחצית לא טובה, יכול להיות שיש גם ירידת מתח. כל הדינמיקות האלה הם דברים נורמליים ורגילים", ניתח בלאט בסיום, "השאלה בסוף היא מה אתה עושה. אנחנו ניצחנו משחק לא פשוט בפעם השלישית בשבוע אחד. שיתפנו את כולם, קיבלנו תרומה מכולם בדקות שונות. אני לא הולך לחגוג אבל אפשר להיות מרוצה.

Get Adobe Flash player

למרות זאת מכבי עדיין סובלת לא מעט פציעות והפעם חסרה את יוגב אוחיון. על כך הוסיף המאמן: "החכם הוא זה שלא נפצע בכלל, הפיקח הוא זה שיוצא מזה. אני לא רוצה פציעות ומקווה שהצוות הרפואי הנהדר שלנו לא יעבוד קשה. כשיש לנו סגל מלא, אתם רואים מכבי אחרת".

"אנחנו יודעים בדיוק מה ההבדל ברמות בין מכבי לבינינו", אמר מאמון ראשל"צ צביקה שרף, "בעזרתם עשינו דברים טובים בחצי הראשון, אבל לא עשינו דברים טובים ברבע השלישי. איבדנו כדורים, אחוזי הקליעה שלנו ירדו. מכבי שיבשה לנו חלק גדול מהדברים".

כעת שרף ינסה להשאיר את הכתומים בליגה וניסה לשדר אופטימיות: "אני מרוצה שיש כאן שחקנים שרוצים ללמוד. יש לשחקנים פה צ'אנס לעבוד עם מישהו שרוצה ללמד".