מצפה להקלות. טיוס (אלן שיבר)
מצפה להקלות. טיוס (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

אחרי שסוגיית הקיץ של אלכס טיוס עם הנבחרת עוררה כותרות, מסתבר כי גם עם מועד פתיחת האימונים של מכבי ת"א יש לשחקן בעיה. טיוס קיבל דחייה במועד הצטרפותו לאימוני נבחרת ישראל לקמפיין מוקדמות אליפות אירופה, אבל כעת נדמה שהפורוורד של הצהובים מצפה להקלות גם מקבוצתו.

המתאזרח היה אמור להצטרף לנבחרת, שכבר פתחה את אימוניה, אבל בשל העונה המתישה והעובדה שאת הקיץ שלו הוא מקדיש ללימודים בארה"ב, טיוס קיבל דחייה של שבועיים, ויצטרף לאדלשטיין ב-15 ליולי. נבחרת ישראל תסיים את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה ב-27 באוגוסט, והשחקן ימריא מיד לאחר מכן לארה"ב, שם ייבחן בשתי בחינות במסגרת הלימודים שלו: ב-6 וב-9 בספטמבר.

הסיכום היה שהוא יחזור לישראל ב-12 בספטמבר ויצטרף לאימוני מכבי ת"א. הבעיה היא, שמנהלת הליגה הקדימה השנה את משחקי גביע ווינר-סל, והם יחלו ב-14 בספטמבר, במקום במהלך חודש אוקטובר. בעקבות כך, במכבי רוצים שטיוס יחזור ארצה ב-2 בספטמבר. התייצבות בתאריך זה אומרת שהוא לא יוכל להבחן, וגם יפספס ימים חשובים מבחינתו עם משפחתו בארה"ב. בין איגוד הכדורסל ומכבי ת"א מתקיימות שיחות בנושא, אבל מבחינת מכבי מדובר בשחקן תחת חוזה, שמחוייב להגיע בתאריך שבו המועדון שלו מודיע לו כי עליו להתייצב. תגובת מכבי ת"א תובא לכשתתקבל.

בתוך כך, כפי שנחשף באתר ערוץ הספורט, ד'אור פישר צפוי לקבל אזרחות בקרוב ולהכלל בקאדר המתאזרחים של ארז אדלשטיין למשחקי מוקדמות אליפות אירופה. עם זאת, כמובן שבצוות המקצועי מעוניינים בנוסף גם בטיוס, שהיה אחד מהשחקנים הדומיננטיים של מכבי ת"א בדרך לזכייה באליפות אירופה בחודש מאי האחרון.