בקרוב הוא יחזור. סטודמאייר (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
בקרוב הוא יחזור. סטודמאייר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

לפעמים עדיין קשה להתרגל לעובדה שאמארה סטודמאייר הוא חבר בקבוצת הבעלות של הפועל ירושלים, אבל זו האמת. כוכב ה-NBA אמנם לא מתכוון לשחק בזמן הקרוב במדים האדומים של המועדון, אך בהחלט מנסה להגדיל את מעורבותו בכדורסל הישראלי. בחודש הבא אמארה יחזור לארץ ויערוך מחנה אימונים מיוחד לשחקנים צעירים.

"אני מעורב במה שקורה בירושלים. אני מקבל מידע מהחברים שלי בהנהלה שגרים בניו יורק, כך שאני די פעיל בקבוצה", אמר סטודמאייר בשיחה עם ערוץ הספורט לקראת ההגעה שלו לישראל. "אני מקווה שכשאגיע לישראל אוכל להיות מעורב בצורה יותר ישירה. עכשיו אני מקבל בעיקר טלפונים ומיילים".

מה הסיכוי שתלבש חולצה של קבוצה ישראלית בעתיד?
"אני לא יודע. נותרה לי שנה אחת בחוזה בניקס ולאחר מכן אבחן את כל האופציות שלי ואמשיך משם". על העונה האחרונה של ניו יורק ניקס אמר: "לא שיחקנו כדורסל קבוצתי טוב, אני מאמין שהשנה הבאה תהיה טובה בהרבה עבורנו. אישית, אני מצפה להיבחר שוב לאולסטאר ולשוב ולהיות דומיננטי כמו שהייתי בעבר".

ספר לנו קצת על האקדמיה שלך בישראל
"אני תמיד נרגש לחזור ולשפר את איי-קיו הכדורסל, הידע המקצועי, של תושבי ארץ הקודש. עשיתי אותו דבר במקומות שונים בעולם, באפריקה, בניו יורק, בפלורידה, בפיניקס ובמקומות נוספים בארצות הברית. עכשיו זה הזמן להביא את הידע הזה לישראל".

סטודמאייר גם גילה קולגיאליות כשהחמיא לאלופת ה-NBA הטרייה, סן אנטוניו ספרס. "זה הישג נפלא", אמר כוכב הניקס, "זה היה נהדר לראות איך טים דאנקן זוכה באליפות חמישית. הוא בחור מדהים. הספרס משחקים כדורסל קבוצתי מצוין וזה נהדר לראות קבוצה אמיתית שזוכה באליפות".