מי ילבש צהוב בעונה הבאה? (צילום: ספורט 5)
מי ילבש צהוב בעונה הבאה? | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

במכבי תל אביב מעלים הילוך בכל הנוגע להכנת לעונה הבאה. , הצהובים פנו לדונטה סמית', שסיים חוזה במכבי חיפה ואף הגישו לו הצעה. בנוסף, במכבי פנו גם לשחקנה הליטאי של פנאתינייקוס, יונאס מצ'יוליס - ואחד מהשניים יוחתם בקבוצה.

מצ'יוליס בן ה-29, המתנשא לגובה של 1.98 ס"מ, הוא פורוורד אגרסיבי וחזק, שיודע להוריד ריבאונדים. הוא שיחק השנה 18 דקות בממוצע בליגה היוונית, בהן קלע 7 נקודות. ביורוליג הוא שיחק 23 דקות בהן קלע 8 נקודות, עם 33% מה-3 והוריד 4.2 כ"ח. הוא משחק אצל הירוקים מיוון מאז 2012, כשלפני כן שיחק בסיינה, באטלטס הליטאית, ארמני מילאנו וז'לגיריס קובנה.

במכבי מתלבטים בין שני השחקנים, ששונים מאוד זה מזה. מצ'יוליס הוא בחור שקט, עם ניסיון מוכח ביורוליג. מהצד השני, דונטה סמית' הוא סוס פרא, לפעמים קשה לעיכול אך למעשה מוגדר "כקבוצה שלמה". יכול לשחק מעמדות 2 ועד 4, לעיתים אף להוביל כדור ובליגה הישראלית יכול אפילו לשמור על מספרי 5 בעזרת הכתפיים הרחבות שלו.

כאמור, מכבי מנהלת מגעים רשמיים עם שניהם, ואחד מהם יוחתם. שם נוסף שנמצא במעקב הוא ברנד פטוואי מאולימפיאקוס (בן 29, 2.05 מ'). פטוואי קלע השנה 6 נק' ב-18 דקות ביורוליג, ולא צפוי להצטרף למכבי, אם כי במחלקת הסקאוטינג עוקבים אחריו.