האב, הבן ורוח הלחימה (עודד קרני, איגוד הכדורסל) (צילום: ספורט 5)
האב, הבן ורוח הלחימה (עודד קרני, איגוד הכדורסל) | צילום: ספורט 5
בלאט היה גורם מרכזי בזכיית לב השרון בגביע המדינה לנערים. לא מאמן מכבי ת"א דייויד בלאט, אלא בנו תמיר. נציג הדור הבא סיים עם טריפל דאבל בדרך לניצחון על מכבי פתח תקוה, רענה גברה על הפועל ירושלים בגמר הילדים. ירושלים זכתה בגמר הנוער אחרי 60:78 על גלבוע/מעיינות.

מכבי פ"ת - הפועל לב השרון 81:69
במשך שלושה רבעים מכבי פתח תקוה שלטה לחלוטין, אבל התעוררות של תמיר בלאט ורועי הובר ברבע המכריע הובילה את לב השרון לספיגת רק 11 נקודות (מול 26 נקודות שקלעו) בדרך להנפה המיוחלת שנה שניה ברציפות.

אלעד איפרגן עלה בחמישיה עם אופק מלכה, גל לוי, להב ברזילאי, יוסי סמדג'ה ורן בללי, בעוד שארז דגן פתח עם תמיר בלאט, שי בסיס, רועי הובר, אופק זוהר ועדי פהימה. על אף יכולת טובה של מכבי פ"ת והגעה לרבע המכריע ביתרון 55:58, לב השרון לא הרימה ידיים ולקחה כאמור את המשחק עם הגנה מצוינת בסיום. תמיר בלאט סיים עם 15 נקודות, 12 ריבאונדים ו-11 אסיסטים ורועי הובר הוסיף (13 נק' ו-14 ריב' משלו.

הפועל דני ירושלים מחזיקת הגביע לנוער
י-ם הביסה 60:78 את גלבוע וזכתה בגביע המדינה לנוער לעיני 1,300 צופים ברמלה וביניהם יו"ר הבוגרת, דני קליין. אדם אריאל, שכיכב כבר אשתקד בליגת התיכונים, סיים את המשחק עם 26 נקודות ו-15 ריבאונדים. איתמר מור הוסיף 25, נאור עזרן ועדי כהן סבן 8 כ"א. לגלבוע מעיינות: נבו משה 16, ליאור קויק ועופרי שירן 11 כ"א. טל בן שלום הוסיף 6.

ילדים: הפועל ירושלים - עירוני רעננה 82:74
רעננה פתחה טוב יותר וברחה ליתרון 5:12, אבל בר שפע (בנו של דורון) ענה בתשע נקודות אישיות משלו והפך ל-15:18. הנדנדה נמשכה עד שבן קסטנבאום וגיל בני השתלטו על מהלך העניינים והבטיחו את הזכיה בתואר. הרבו לקלוע לרעננה: אופק בר ישי, בן קסטנבאום וגיל בני 21 נקודות כל אחד, עידו יעקב 16. לירושלים: בר שפע 23 נק', 11 ריב' ו-5 חסימות.