אחד הסיפורים המרתקים של הקיץ האחרון הוא סאגת הבעלות על הפועל ירושלים. בעיקר בגלל החלק של הסופרסטאר של ניו יורק ניקס, אמארה סטודמאייר, שלקח חלק בקבוצת הבעלות של אורי אלון, שקיבלה לאחרונה רשמית את השליטה על המועדון. "אני גאה לומר שאני אחד מבעלי הפועל י-ם", צייץ סטודמאייר לפני שלושה ימים.

"הגעתי לכאן כדי לאמן את נבחרת קנדה במכביה. אנחנו מתכננים לעשות הרבה כיף חיים בירושלים ואנחנו רוצים לזכות במדלית זהב. יש לנו שחקנים טובים ואני מקווה שנצליח", אמר אמארה סטודמאייר לאחר נחיתתו בנתב"ג. כשנשאל האם ישחק, אמר: "יש לי רק תלבושת אחת בתיק, של הניקס".

מעבר לביקורו במכביה, סטודמאייר הפך לאחד מבעלי הפועל ירושלים ועורר עניין רב. "כולם מכירים הסיפור שלי ושל ירושלים. אנחנו ננסה לעשות דברים מיוחדים ביחד, כרגע אנחנו בונים קבוצה וננסה להביא שחקנים טובים כדי לקדם את המועדון".

סטודמאייר נשאל אודות הקשר שלו עם אורי אלון ושותפו סוכן השחקנים ארן טלם. "אנחנו שותפים עסקיים עכשיו, יש לי קשר נהדר איתם", השיב סנטר הניקס שגם התייחס לספקולציות שהיו לגבי האפשרות ששיחק בהפועל י-ם ובנבחרת. "לא נראה לי שאשחק בנבחרת. ירושלים? גם זה רק ספקולציה, אבל אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד. יש לי קשר עמוק לישראל, נראה".

סטודמאייר היה אמור לנחות כבר בבוקר בישראל, אלא שנחיתת החירום שהתרחשה בנתב"ג הבוקר אילצה את טייסי המטוס עליו היה האמריקני לנחות בלרנקה שבקפריסין, ורק מאוחר יותר הוא יגיע ארצה.

בכל מקרה, לסטודמאייר מצפה מפגש מעניין מאוד לכשיגיע לירושלים. שחקן הניקס, שפיתח קשר מיוחד עם ישראל בשנים האחרונות ואף מנסה להתגייר, יגיע למשכן הנשיא בבירה. הוא יציג לנשיא שמעון פרס את הפרויקט החינוכי שהחל לקדם בישראל, שמטרתו ללמד מדעים באמצעות הספורט בפריפריה. כזכור, סטודמאייר שייך לקבוצת הרכישה של אורי אלון, שנטלה את הבעלות על הפועל ירושלים. הוא שותף לאיש הפרסום אייל חומסקי ולסוכן השחקנים האמריקני המשפיע ארן טלם, שהשתלטה על הנתח שהיה שייך לגומא אגיאר הנעדר.