ושוב איתכם? כנראה שכן (צילום: ספורט 5)
ושוב איתכם? כנראה שכן | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

קמאבק? כנראה שכן. מכבי תל אביב נמצאת במשא ומתן עם הסנטר ד'אור פישר (בן 32, 2.11 מטרים), ששיחק בקבוצה בין 2008 ל-2010. פישר מנהל מגעים מתקדמים עם ראשי הקבותה, כשהאינטרס של שני הצדדים ברור.

הצהובים מחפשים גבוה שלישי (בנוסף לסופו ואלכס טיוס) כמחליף לשון ג'יימס. פישר עונה על ההגדרה אך זה לא הסוף. כזכור, וכפי שכבר נחשף באתר ערוץ הספורט, באיגוד הכדורסל עובדים בשיתוף משרד הפנים על מתן אזרחות לפישר שנשוי לישראלית.

לאלכס טיוס יש חוזה לעוד שנה במכבי, והוא צפוי לעזוב בתום העונה הבאה לכסף הגדול ביבשת. כבר היום לטיוס יש הצעות של מיליון דולר, אך הוא לא יכול לממש אותן בגלל החוזה עם הצהובים.

בשנה הבאה הוא אמור לעזוב, ואז לצהובים יהיה סנטר עם תעודת זהות ישראלית בעמדת הגיבוי. עוד נודע לאתר ערוץ הספורט כי מכבי עצמה מסייעת בתהליך קבלת האזרחות של פישר ומאיצה אותו לטובת ההחתמה. כמובן שאם יתברר לצהובים בהערכת המצב בשבוע הבא כי יקח זמן רב עד שהביג מן יקבל את תעודת הזהות הכחולה, החתימה תידחה בשנה. אגב זו תהיה האזרחות השלישית של פישר, שמחזיק בדרכון מאמריקה ומטרינידד.

פישר שיחק החל מנובמבר 2013 בבאמברג הגרמנית שם קלע ב-4 משחקי יורוליג 9 נקודות. ב-28 משחקים בליגה הגרמנית הוא קלע 10.7 נקודות בממוצע ב-22 דקות, והוריד למעלה מ-6 כדורים חוזרים. כשבאמברג נשרה מהיורוליג ליורוקאפ פישר שיפר את הממוצעים שלו עם 12.5 נקודות בערב והוריד 4 ריבאונדים ב-21.5 דקות (6 משחקים).

בלאט ממריא לקליבלנד
דייויד בלאט ייצא הלילה לקליבלנד לפגישה בנוגע לתפקיד המאמן הראשי במועדון, כאשר הוא צפוי לשוב ארצה בשבוע הבא. למרות הפגישה, מאמן מכבי ת"א לשעבר צפוי לסגור כעוזר המאמן של גולדן סטייט.

אליצור רמלה תהיה קבוצת הבת של מכבי ת"א
אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, אליצור רמלה מהליגה הלאומית תשמש כקבוצת הבת של מכבי ת"א. בשורות הקבוצה ישחקו מספר שחקנים בכרטיס הכפול, ביניהם בן אלטיט, ארד הררי ואולי אף עידן זלמנסון אם יחזור למדים הצהובים. מכבי תאפשר לשחקנים שלא צוברים דקות משחק בליגת העל וביורוליג, לשחק במסגרת אליצור רמלה, כולל שחקני האקדמיה.

כפי שכבר פורסם אתמול באתר ערוץ הספורט, דני פרנקו הוא מועמד משמעותי לתפקיד עוזרו של גיא גודס במכבי. במועדון מעוניינים שאבי אבן ינהל את האקדמיה של מכבי החל מהעונה הבאה יחד עם ניקולה וויצ'יץ', שצפוי להיות עסוק בענייני הקבוצה הראשונה ולשהות לא מעט בחו"ל.