בקדנציה הראשונה היה שם חול. קצורין (צילום: ספורט 5)
בקדנציה הראשונה היה שם חול. קצורין | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

מאמן בני הרצליה החדש מולי קצורין העביר הבוקר (חמישי) אימון ראשון באולם היובל, אחרי שמונה אתמול במקומו של אפי בירנבוים המתפטר, ופתח קדנציה שלישית במועדון. קצורין הגיע כבר ב-9:00 בבוקר למקום ונפגש עם אנשי ההנהלה, כאשר ב-10:50 נכנס לשיחה עם השחקנים.

"אומרים לי פה כל הזמן שאתם קבוצה טובה וחבר'ה טובים. אני לא צריך חבר'ה טובים, אני צריך חבר'ה רעים", אמר קצורין לחניכיו החדשים, "אנחנו קבוצת תחתית שנלחמת על החיים שלה, ורק אם נהיה רעים נאסוף ניצחונות. המשחק הקרוב ביום ראשון מול גלבוע/גליל הוא מלחמת עולם".

"נעליים גדולות". אפי בירנבוים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

במקביל, אנשי הרצליה מתחילים להתאושש מהיום הקשה שעבר עליהם אתמול, כשנפרדו מאפי בירנבוים, דמות מוערכת מאוד בקבוצה. "זה מאוד קשה. לאפי יש הרבה מאוד זכויות במועדון הזה, הוא הביא אותו להישגים הכי גדולים בעשור האחרון", אמר היו"ר אלדד אקוניס לאתר ערוץ הספורט, "זה מאוד כואב לכולנו מה שקרה. אנחנו אוהבים את אפי ברמה אישית וזה הרבה ויתר כואב ממה שאנשים חושבים. החיים ממשיכים והמועדון ממשיך הלאה ולכן מינינו את מלי קצורין למאמן. אני מקווה שנצליח לצאת מהמשבר שאנחנו נמצאים בו".

"לבוא אחרי אפי זה להיכנס לנעליים מאוד גדולות", אמר קצורין עצמו, "יחד עם זאת אני מאותגר ונרגש לחזור. זו קדנציה שלישית שלי פה. בפעם הראשונה שהגעתי לאולם הזה במגרש החניה עוד היה חול, כך שעברתי פה הרבה. הקבוצה הזו צריכה לעבוד קשה, זה אתגר. יש פה חבר'ה טובים והדבר הראשון שאמרתי להם הוא שיפסיקו להיות כאלה, כי חבר'ה טובים מקבלים בעיקר מחמאות ולא מעבר לזה. לנצח משחקים זה קשה, צריך לשנות פאזה. קבוצות תחתית צריכות לדעת איפה הן נמצאות. הקבוצה צריכה להחליף דיסק. המטרה היא להישאר בליגה".

אבי בן שימול, שמחלים מקרע ברצועה אבל הגיע לאימון, מנסה כמו כולם להסתגל למצב החדש. "לי ברמה האישית זה מאוד קשה, כי אני ואפי מאוד קרובים", אמר, "מבחינת הקבוצה אני מקווה שזה יעשה רק טוב. אפי לקח החלטה לא קלה בתקופה קשה של הקבוצה. אני מקווה שזה ירים אותנו".