בספק גדול. קרופורד (אלן שיבר)
בספק גדול. קרופורד (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

רק לפני שלושה שבועות נפגשו מכבי ראשון לציון והפועל ירושלים וסיפקו תצוגה התקפית חלשה ביותר, שהסתיימה ב-64:69 לזכות השחקנים של אפי בירנבוים. הערב (ראשון, 19:00, שידור ישיר באתר) השתיים ייפגשו שוב, הפעם במלחה ובמסגרת הבית בעליון, בקרב על המקום השלישי בטבלה.

לבירנבוים יש כאב ראש גדול לקראת המשחק עקב הפציעה של ג'ו קרופורד, שנמצא בספק גדול ויעבור מבחן כשירות לפני ההתמודדות. הפציעה של הגארד מצטרפת לפציעות הטורדניות שמסרבות לעזוב את דרווין קיצ'ן ואדריאן יוטר, אך השניים האחרונים ישחקו.

"אנחנו רוצים את המקום השלישי ונבוא להילחם עליו לא משנה באיזה סגל", הצהיר עמית בן דוד, "הקבוצה שלנו השנה הראתה שהיא יודעת להתמודד עם המצבים האלו של פציעות לאורך כל העונה, שיחקנו כבר הרבה משחקים ללא ברנדון באומן ובכל זאת ניצחנו. גם הפעם אני בטוח שנדע להתמודד עם המצב ונעשה את הכל כדי לצאת ממלחה עם ניצחון נוסף".

הכתומים מגיעים למשחק במומטום מצוין של 3 ניצחונות רצופים. מתוך 51 משחקים שהתקיימו בין הקבוצות מאז עונת 1990/91, ניצחה ירושלים ב-36 והפסידה ב-15. במלחה המאזן הוא חד צדדי הרבה יותר: 4:22 לטובת האדומים. את הסדרה העונתית מובילה ראשל"צ 1:2 (ניצחון בליגה וניצחון בשמינית גמר הגביע).