בדרך להפועל ירושלים?
בדרך להפועל ירושלים? | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

האם הזר הכי טוב בעונה האחרונה בדרך להפועל ירושלים? על פי חשיפת אתר ערוץ הספורט, מתחת לרדאר של כל הליגה וכמובן של מכבי ת"א, התרחשה פגישה חשאית בין דונטה סמית' לראשי המועדון ביום שבת האחרון בשעות הצהריים, פגישה שארכה כ-40 דקות. הפגישה התרחשה בבניין אלקטרה, במשרדיו של אחד מבעלי הקבוצה, אייל חומסקי שכמובן נכח בה. עוד נכחו בה, המנכ"ל גיא הראל, סוכנת השחקנים של סמית', לירון פנאן, וכמובן השחקן דונטה סמית'.

סמית' קיבל הצעה לקראת העונה הבאה כאשר הירושלמים פועלים בשיא המרץ כדי להחתימו ואולי להקדים את מכבי תל אביב, ששמו גם עלה בין ראשיה.

מי שמשחק כרגע במועדון בעמדה של דונטה סמית' הוא רונלד דופרי, שלא הרשים בשלבים המכריעים של העונה. סמית' סיים את העונה הסדירה ואת הפלייאוף עם ממוצעים מרשימים במיוחד, שהפכו אותו לשחקן בעל המדד הגבוה בליגת ווינר. בעונה הסדירה רשם סמית' 25.5 נקודות מדד, שכוללות 16.1 נקודות ו-7.0 ריבאונדים בממוצע למשחק.

בפלייאוף הוא תרם 16.6 נק', 7.6 ריב' ו-5.8 אס'. בשני משחקי הגמר מול מכבי תל אביב סמית' קלע 29 נקודות בשני הערבים. במשחק המכריע בנוקיה הוא סיים גם עם 13 ריבאונדים, 6 אסיסטים ו-44 נקודות מדד.

לאורך העונה, אחד המשחקים הגדולים שלו היה נגד הפועל ירושלים כשסיפק טריפל דאבל אדיר של 16 נקודות, 10 ריבאונדים ו-14 אסיסטים. גם נגד הפועל תל אביב, הוא רשם משחק ענק כשקלע 29 נקודות, הוריד 7 ריבאונדים וחילק 11 אסיסטים. אגב, בראיון שהעניק לאחרונה לערוץ הספורט, סיפר השחקן כי הוא יילך לכל מקום שישלמו לו סכום ראוי. "אם ילשמו לי מיליון דולר, אלך גם לעפולה", אמר בראיון. כך שנראה כי הכל זה רק שאלה של מחיר.