מודה ועוזב ירוחם (אתר המנהלת)
מודה ועוזב ירוחם (אתר המנהלת) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

אפי בירנבוים נמצא מספיק זמן בכדורסל הישראלי בכדי לדעת מתי הוא הגזים ומתי העצבים שלו עברו את הגבול. יומיים אחרי התקרית שבמהלכה התפרץ על שופט המשחק מול הפועל ירושלים, מאמן בני הרצליה החליט שהגיע הזמן להתנצל. 

חולים על הכדור הכתום? היכנסו לעולם הכדורסל שלנו

כזכור, בירנבוים איבד את קור רוחו ביום ראשון האחרון, כש-2 עבירות טכניות נשרקו לחובתו על ידי השופט עומר אסתרון. אין אוהד כדורסל אחד בארץ שלא מכיר את הטמפרמנט החם של בירנבוים, אבל אז החל מופע שאפילו במונחים של המאמן הוותיק נחשב לחריג.

המאמן, שצפה ביומיים האחרונים בתמונות שלו מתפרץ ומשתלח בשופט, הגיע כבר אמש לאולפן 'יציע העיתונות' ושם הביע חרטה על הצורה בה נהג, אבל הערב הוא החליט לעשות צעד ראוי. בירנבוים התקשר לשופט והתנצל טלפונית, כשהאחרון קיבל את ההתנצלות והשניים יישרו את ההדורים. על פי מקורבים לשניים השיחה היתה קצרה וכללה התנצלות כנה, בעוד נושא השריקות עצמן במשחק לא הועלה בה.

על האירוע המדובר, שהתרחש במהלך הרבע השני, נכתב בדו"ח השיפוט: "מאמן הרצליה נכנס לתחומי המגרש וצעק 'אתה בושה' ולכן נענש מיידית בעבירה טכנית. תוך כדי שהשופט אסתרון מסמן לעבירה טכנית, החל מאמן הרצליה להצביע בתנועה פרובוקטיבית כנגד השופט אסתרון, כאשר הוא פורץ בשנית למגרש וכולו אחוז תזזית. בגין כך הורחק מיידית...יובהר, כי תוך כדי התקפת הזעם של מאמן בני הרצליה, האחרון הוסיף והגדיל כאשר דחף פיזית את השופט אסתרון עם גופו".

עומר אסתרון אמר לאתר ערוץ הספורט בתגובה, לאחר הגשת הדו"ח באיגוד: "באתי אתמול עם פתיל ארוך, כי ידעתי שהמשחק רגיש ואמרתי לשופטים ששפטו איתי, שצריך להיות רגועים. לכן נתנו 3 אזהרות לפני ההרחקה. אמרתי לאפי באוזן שאין לי בעיה שיקלל ושיתלונן אצלי באוזן כמה שהוא רוצה, אבל שלא ילהיט את האווירה בתנועות גוף וידיים. על זה אני לא יכול לעבור לסדר היום. הדו"ח מדבר בעד עצמו. אני מכבד את כל המאמנים וכמובן שגם את אפי בירנבוים, יודע עד כמה הוא תרם לכדורסל הישראלי אבל זה חייב להיות דו סיטרי. הוא לא יכול להתנהג כך".