שרמדיני. בדרך למכבי (gettyimages)
שרמדיני. בדרך למכבי (gettyimages) | צילום: ספורט 5

סנטר קאנטו גאורגי שרמאדיני קרוב לחתימה במכבי תל אביב לשנתיים הקרובות. "הוא כבר סגר על חוזה לשנתיים, אבל יחתום רק בתום העונה, כאשר יהיה אפשר לחתום רשמית", אמר היום מקורב לשחקן בן ה-23 לאתר ערוץ הספורט.

במכבי תל אביב נזהרים מלהתייחס ישירות לנושא, כיוון ששרמאדיני חתום בקאנטו עד לסיום חוזהו בקיץ הקרוב, והתקנון האירופי לא מאפשר פניה לשחקן או ניהול מו"מ לפני תחילתה של הפגרה, אולם גורם במכבי ת"א הסכים לומר: "הוא אחד מכמה שחקנים שנמצאים במעקב". שרמאדיני אמור להחליך בעמדת הסנטר את סופקליס שחורציאניטיס, שכבר תקופה ארוכה נראה כי לא ימשיך בעונה הבאה בצהוב.

מכבי ת"א סימנה אמש "וי" נוסף, עם 70:80 על הפועל חולון בהיכל נוקיה. הצהובים מתמודדים מאז ההדחה מהיורוליג מול פנאתינייקוס עם ירידת מתח לא פשוטה, אבל בינתיים מצליחים להתעלות לרמה גבוהה מספיק כדי להתמודד עם היריבות המקומיות.

אמש (שבת) זה נגמר למעשה כבר בהתחלה, כאשר חולון נעצרה על 7 נקודות בלבד ברבע הראשון ויתר הרבעים היו בבחינת גארבג' טיים. ובהיעדר דרמה, תשומת לב רבה הופנתה, וכנראה שבצדק, לקרירות השוררת בין המאמן דייויד בלאט והרכז תיאו פאפאלוקאס. היווני ביקש לאחרונה, בפעם השניה העונה, לעזוב בעקבות מעמדו. אתמול פאפאלוקאס דווקא ראה לא מעט דקות אבל איבד 6 כדורים, קיבל שטיפה מבלאט והגיב בכעס משל עצמו.

לא מוריד רגל מהגז. לנגפורד (אלן שיבר)
לא מוריד רגל מהגז. לנגפורד (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

דייויד בלאט שסגר לשנתיים נוספות במכבי ת"א כבר חושב קדימה, וזו גם הסיבה שאין לו סנטימנטים לתיאו פאפאלוקאס שיסיים בעוד כחודש את חוזהו ויעזוב. במבט מקרוב ברור כי קיים מתח גדול בין בלאט לרכז הוותיק, אולם גם ברור כי ה"פיצוץ" הזה רלוונטי פחות בשל ימיו הספורים של פאפאלוקאס במועדון. בלאט, שכבר סגר לשנתיים נוספות במכבי, סבור שזמנו של היווני עבר, אולם נראה כי אין ביחס אליו כוונה להשפיל אלא מחשבה על התלכיד הבא שלו, כאשר בראש מעייניו נמצא יוגב אוחיון - האיש שסביבו תיבנה הקבוצה הבאה.

לנגפורד: "המאמן משאיר אותנו עם הרגליים על הקרקע"
קית' לנגפורד, שהמו"מ על הארכת חוזהו נמצא כרגע בקיפאון, ממתין בסבלנות לשלבים המכריעים של העונה על מנת לדעת מה יעלה בגורלו לקראת העונה הבאה. על המשחק חסר המשמעות אמש אמר: "קצת קשה לשמור על ריכוז כשאתה יודע שאתה משחק משחקים שלא יכולים להשפיע על המיקום שלך, אבל המאמן דואג להשאיר אותנו עם הרגליים על הקרקע ומרוכזים".

"אנחנו מגיעים לפיינל פור של הליגה האדריאטית ושם כל משחק קובע ולכן אנחנו צריכים להגיע מוכנים. יש לנו מטרות ברורות עד לסיום העונה הזו. אנחנו לא מורידים את הרגל מהגז אלא בדיוק להיפך. אנחנו חייבים להיות מקצוענים, אין מה לעשות. זאת העבודה ומשלמים לנו יפה כדי שנעשה אותה על הצד הטוב ביותר. אנחנו חושבים על העתיד וכל משחק הוא הכנה טובה עבורנו. זה לא כל כך קשה לשמור על מוטיבציה גבוהה כשאתה מבין את הדברים האלה".

"יש לנו עכשיו את המשחק מול אשקלון ואני ללא ספק מחכה כבר למשחק מול הפועל ירושלים כי זה משחק חם והשנה הוא גם סיפק רגעים טובים של כדורסל כך שיהיה מאוד מעניין לדעתי", הוסיף הגארד, "ברקע אנחנו כבר חושבים על הפיינל פור שיגיע בליגה האדריאטית".

הקפטן טל בורשטיין, שסובל מכאבים בירך, עבר הבוקר בדיקת MRI לבדיקת חומרת המצב. בורשטיין אובחן כסובל מפגיעה בסחוס ובפרק הירך ונצטווה לנוח מספר ימים. הצוות הרפואי של מכבי ת"א ינסה להכשירו למשחקי השבוע הבא.