מנהלת הליגה אישרה להפועל תל אביב, בכפוף לאישור המשטרה ומשרד התמ"ת, לארח את משחקיה בעונה הקרובה באולם הדר יוסף. האדומים, כזכור, שיחקו בעונה שעברה באולם "בית מכבי" בראשון לציון, אבל העונה עיריית ראשל"צ החליטה לא להשכיר לקבוצה שוב את האולם וזו נאלצה לחפש בית אחר.

לאחר מספר בדיקות, החליטו בהפועל ת"א לבחור באולם בהדר יוסף. מהמנהלת נמסר כי ישנה עדיפות שקבוצות הליגה ייארחו את משחקיהן בעיר שלהן ולכן הוחלט לאשר את המעבר, כאשר בהפועל אמורים לדאוג בתקופה הקרובה להתאים את האולם כדי שיעמוד בדרישות לליגת העל.

למרות הודעת המנהלת, נראה כי הדרך לחזרה לאולם עדיין ארוכה מבחינת האדומים. הבעיה היא העובדה כי לקבוצות הכדורעף והכדוריד של מכבי תל אביב יש חוזה עם מפעילי האולם, דבר שלא יאפשר שלוש קבוצות בוגרים שישתמשו במתקן. כמו כן, גם קבוצת הנוער סל של הצהובים משתמשך בהדר יוסף והמצב החדש עלול ליצור התנגושיות בעייתיות בלו"ז.

לאתר ערוץ הספורט נודע כי מי שדוחפת למהלך שהפועל תארח בהדר יוסף היא עיירית תל אביב, שמוכנה גם להשקיע כסף לשיפוץ האולם על מנת שיעמוד בדרישות אירוח משחקים בליגה הבכירה. במכבי הבהירו כי כבר אושרה תכנית עבודה לגבי כל שעות האימונים וימי המשחקים ובחלקם נופל באותו הזמן עם שעות המשחקים של ליגת העל בכדורסל, דבר שייצור התנגשויות.

יש מקום לכל כך הרבה קבוצות יחד?
יש מקום לכל כך הרבה קבוצות יחד? | צילום: ספורט 5

"יש לנו הסכם חתום ואי אפשר לברוח ממנו", אמרו במועדון מכבי ת"א. "הפועל קבוצה בליגת העל ומבחינת כמות האימונים והמשחקים שלה היא הרבה יותר גדולה מקבוצה שהייתה בליגה הלאומית, כולל הכנת האולם למשחקים בליגה הזאת. יש לנו שתי קבוצות שמתאמנות כל אחת 6 ימים בשבוע באולם בשעות הערב וגם משחקת שם. איך יהיה אפשר להתנהל כולם ביחד?!".

יו"ר הפועל ת"א, רמי כהן, התייחס להתנגדות של מכבי: "עד כמה שזכור לי אנחנו קבוצה תל אביבית. אנחנו לא קשורים למכבי אלא מדברים רק עם עיריית ת"א ואנשי הדר יוסף. זה נכון שבתקופה האחרונה הסתובבנו בארץ, אבל בגלל שהסיפור של ראשל"צ לא הלך אנחנו רוצים לשחק בת"א כי אחנו מייצגים את העיר הזאת".

החלטת המנהלת אמורה הייתה להחזיר את הפועל תל אביב למעשה לאולם בו שיחקה בעונות 2010/11 ו-2011/12 בליגה הלאומית. בעונה הבאה אמורים האדומים להיכנס לאולם החדש במתחם הדרייב-אין, שקצב הבניה שלו משביע רצון והוא מתוכנן להיות מוכן לקראת עונת 2014/15.

בינתיים, בהפועל תל אביב ממשיכים בבניית הסגל לעונה הבאה. גל איתן אמנם עבר למכבי אשדוד, אבל האדומים כבר החתימו על חוזים חדשים את יותם שירן ואת יונתן שולדבראנד, עליו הוחלט לממש את האופציה הקיימת בחוזהו.

הפועל תל אביב סיימה את העונה הסדירה החולפת עם 40 נקודות מ-27 משחקים, לפני שנכנעה 3:0 בסדרת רבע גמר הפלייאוף למכבי תל אביב. מאזן הבית של האדומים עמד על 8:6, אבל יש לזכור שלא כל משחקיהם נערכו בראשון לציון.