בירנבוים, הסדר הטיעון התקבל
בירנבוים, הסדר הטיעון התקבל | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל קיבל היום (חמישי) את הסדר הטיעון בין אפי בירנבוים ליועץ המשפטי של האיגוד בנוגע לאירועי הרחקתו של אפי בירנבוים במהלך המשחק מול הפועל ירושלים במחזור הליגה האחרון.

בהתחשב בהתנצלותו של בירנבוים באופן פומבי בערוצי התקשורת והן בשיחה אישית עם השופט עומר אסתרון, הוחלט להטיל עליו קנס בסך 5,000 שקלים בפועל וכן עונש על תנאי בגובה 10,000 שקלים והרחקה משלושה משחקים ע"ת לשנה.

עכשיו הוא ינמיך פרופיל? (אלן שיבר)
עכשיו הוא ינמיך פרופיל? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל חולון הועמדה לדין בשני תיקי התפרעות האוהדים במשחק הגביע נגד הרצליה. הסגולים-צהובים נקנסו ב-25 אלף ש"ח בפועל ו-40 אלף שקלים ע"ת. בנושא המשחק נגד הפועל ת"א, שהופסק עקב זריקת קונפטי למגרש, נקנסה חולון בסך 4,000 שקלים.

כפי שפורסם כאן באתר, יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל הרכיב טופס מיוחד אשר בו יוכלו קבוצות הליגה למלא משוב ולחוות דעת על השופטים מדי תקופה של חודשיים-שלושה. היוזמה דומה לזו שנקטו בלשכת עורכי הדין, כאשר מילאו משובים על השופטים בבתי המשפט.

הטופס ימולא באופן אנונימי על ידי המאמנים ויושבי הראש של קבוצות הליגה, שם יוכלו הקודקודים להעביר ביקורת על השופטים. המסקנות יועברו לאמצעי התקשורת במטרה שיזכו לפרסום. בתוך כך, פרנקל מנסה לקדם את היוזמה הקודמת, לפיה נושא השופטים בליגה הבכירה תהיה ברשות המנהלת.