לא ממשיך בתפקיד. בירנבוים (צילום: ספורט 5)
לא ממשיך בתפקיד. בירנבוים | צילום: ספורט 5

דרמה בבני הרצליה: אפי בירנבוים התפטר הערב (רביעי) במפתיע מתפקידו ומי שמונה במקומו באופן מיידי הוא מולי קצורין הוותיק. בירנבוים הודיע להנהלה על כוונתו לעזוב ובאימון הערב, שוחח עם השחקנים על הנושא, במה שהיה למעשה האימון האחרון שלו במועדון.

ההחלטה הגיעה כאמור מהמאמן עצמו שלקח אחריות על העונה הרעה של הקבוצה, שנמצאת במקום ה-10 והפסידה ב-9 מתוך 10 המשחקים האחרונים. כזכור, רק השבוע ההרצליינים נכנעו בהארכה 83:81 לנס ציונה והם מועמדים לירידה לצד אשדוד שבמקום האחרון, מכבי ראשון לציון וברק נתניה. זו היתה הקדנציה הרביעית של אפי בשרון, רק שהפעם כאמור היא הסתיימה באכזבה גדולה.

מי שיגיע במקום בירנבוים הוא מולי קצורין בן ה-60, שבשנים האחרונות עבד בחו"ל, בין היתר בנימברוק הצ'כית, בפרנקפורט ובאלבה ברלין מגרמניה.

בנוסף, הוא עבד שבע שנים בנבחרת ישראל, אימן את נבחרת פולין וגם עבר במספר רב של קבוצות ישראליות כמו גליל עליון (זכה איתה בשני גביעים), עירוני רמת גן, הפועל חולון, בני הרצליה וכמובן מכבי ת"א שעימה זכה באליפות. 

"הקבוצה נקלעה למצוקה וביקשו ממני שאבוא לעזור", אמר קצורין לאתר ערוץ הספורט, "זה מועדון שעבדתי בו בעבר וכמובן שהסכמתי לבוא. העובדה שהרצליה הפסידה משחקים צמודים אומרת שהיה אפשר גם לנצח. בסך הכל יש כאן חומר טוב, היא פשוט נקלעה למומנטום שלילי וזה קורה בכדורסל".

קצורין יודע שלא יהיה קל לשנות והוסיף: "אין פה מעשה קסמים. אני מאמין בדרך שלי וכמובן שצריך לעבוד קשה. השחקנים צריכים להבין שהקבוצה הזו נלחמת על חייה ולכן צריך לעשות הכל כדי לצאת לדרך חדשה".