שני כוכבים, פריים אחד (מארק ניימן)
שני כוכבים, פריים אחד (מארק ניימן) | צילום: ספורט 5

המכביה כבר כאן ואיתה גם אמארה סטודמאייר. כוכב הניקס, שרק לפני כשבוע הפך באופן רשמי לשותף בהפועל ירושלים, משמש כעוזר המאמן של נבחרת קנדה והיום הוא כבר נפגש עם נשיא המדינה, שמעון פרס רגע לפני טקס הפתיחה של אירוע הספורט.

הנשיא פרס התרשם מגובהו של השחקן, ואף התלוצץ איתו על גובהו. "זהו כבוד גדול לארח אותך בישראל. מאחר והשגת כבר כל כך הרבה בכל מקום אליו הגעת. עכשיו אני קורא לך להצטרף לנבחרת ישראל בכדורסל ולהיות חלק בלתי נפרד ממדינתנו. בשם העם בישראל ובעיקר בשם הנוער בישראל אני שמח מאוד לארח אותך כאן היום, עצם נוכחותך גורמת להם לאושר ואין דבר טוב יותר מאשר ילדים מאושרים", ציין פרס. 

"הינך איש מיוחד במינו לא רק בגלל כשרונך בכדורסל אלא בגלל אישיותך. כל כך הרבה ילדים בכל רחבי העולם רואים את ליגת ה- NBA כחלום רחוק, אתה וחבריך ומהווים עבורם מודל לחיקוי. אנו מעריכים מאוד את התכנית שיזמת יחד עם האוניברסיטה העברית, תכנית חדשנית שבוודאי תשפיע. במקום שאנשים ילחמו בשדה הקרב עדיף להתחרות על מגרש הכדורסל, שם אין קורבנות, שם שואפים תמיד למצוינות. אני רואה בספורטאים כמוך שגרירים של שלום".

סטודמאייר הודה לנשיא על מילותיו החמות ואמר: "זהו כבוד גדול עבורי להיות בישראל ולאמן את נבחרת קנדה לקראת תחרויות המכבייה. אני פועל רבות בתחום החינוך וזו דרך מצוינת לשים קץ לעוני, לכן אני מרכז את מאמציי בתחום זה. זהו יומי השני בסך הכל בישראל וכבר ניתן להגיד שזה ביקור פנומנלי".

הפרשי גבהים. (מארק ניימן)
הפרשי גבהים. (מארק ניימן) | צילום: ספורט 5

"אני מעוניין לפתח מנגנון שיאפשר לאפרו-אמריקנים לחקור את שורשיהם היהודיים דרך כתבי הקודש. הכדורסל נותן לי פלטפורמה להוות מודל לחיקוי לנוער, אני מבין את גודל האחריות הרובצת על כתפיי, להוות דוגמא חיובית לנוער מאחר ואנו-שחקני הכדורסל, הגיבורים שלהם, והם מעריצים אותנו".

"היכולת להרחיב את מאמציי לקידום הנוער לא רק בניו יורק אלא גם פה בירושלים מאפשרת לי להגדיל את השפעתי ולהוות מודל לחיקוי גם לילדים בישראל. זו הזדמנות טובה מאוד עבורי ולכל מי שעוקב אחר הקריירה שלי. תודה רבה לך אדוני הנשיא על המפגש הזה".

כעת נצטרך לחכות ולראות האם באמת כוכב הכדורסל יענה לבקשתו של הנשיא ויסיים את הקריירה דווקא בנבחרת ישראל..