בדרך לבירה? גרינברג (GETTYIMAGES)
בדרך לבירה? גרינברג (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5
הפועל ירושלים נמצאת על סף החתמה חשובה מאוד, אולי יותר חשובה מכל רכש שהגיע או יגיע לקבוצה העונה: הערב (רביעי) ניהלו ראשי האדומים פגישה חשאית עם מאמן מכבי חיפה בעונה החולפת, בראד גרינברג, ואחרי שהשיחות עלו יפה, נראה שהאמריקאי נמצא על סף סיכום במועדון.

כזכור, מאז השתלטה על המועדון קבוצת הרוכשים של אורי אלון, בהפועל ירושלים קיוו לצאת לדרך מבטיחה וארוכת טווח שתתאפיין בשפיות ניהולית וכלכלית. להנהלה היה חשוב לבנות יסודות יציבים לקבוצה החדשה, ולכולם היה ברור שמטרה זו תוכל להתגשם רק בזכות דמות מקצועית סמכותית בעלת שיעור קומה על הקווים.

האמריקאי זכה להערכה רבה על עבודתו במכבי חיפה בעונה שעברה, שכידוע הסתיימה עם הנפת צלחת מפתיעה, אבל חילוקי דעות כספיים בינו לבין ג'ף רוזן הובילו את הצדדים אל פרידה בלתי נמנעת. כעת מתברר שגרינברג, שבימים אלו מתכונן עם נבחרת ארה"ב למשחקי המכביה, מעוניין מאוד להישאר בארץ ובליגת העל וכי דרכו למלחה הולכת ונסללת.

המאמן בן ה-59 הוא יהודי-אמריקאי שימש בשנות השמונים כעוזר מאמן בקליפרס ובניקס מה-NBA, ובהמשך הקריירה התקדם והפך לג'נרל מנג'ר של פילדלפיה 76, שם היה אחראי להחתמת אחד השחקנים הגדולים בתולדות הליגה - אלן אייברסון. מכבי חיפה היתה התחנה הראשונה שלו מחוץ לארה"ב, ואם יתמנה למשרה בהפועל ירושלים הוא יהיה המאמן הזר השני בלבד בתולדות המועדון, והראשון מאז 1988, אז אימן שם הקרואטי פארוק קולאנוביץ'.