הלך האיחוד (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
הלך האיחוד (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

פרסום ראשון: בני הרצליה בסכנת פירוק. ראש עיריית רעננה זאב ביאלסקי הודיע לקבוצה כי לא יהיה איחוד נוסף עם מכבי רעננה בעונה הבאה, כך שבני השרון לא תוקם מהריסותיה, זאת בעקבות המצוקה הכלכלית של העירייה וגירעון שהיא סוחבת. בני הרצליה תלויה כרגע בראש עיריית הרצליה החדש, משה פדלון, וברצונו להחזיק קבוצה בליגת העל.

כבר באמצע העונה החולפת, לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, דובר בהרצליה וברעננה כי בעונה הבאה יהיה איחוד מחודש, אך עם כניסתו של ביאלסקי לתפקיד רמז ראש העיר כי לא יוכל להעביר את התמיכה הדרושה מצידה של רעננה, ואתמול הודיע ללני רקאנטי, הבעלים של הרצליה, שלא יוכל לבצע את המהלך וכי מכבי רעננה תישאר בליגה השניה.

רעננה זכתה העונה באליפות המדינה לנוער, כאשר ביאלסקי מעוניין לבסס את הקבוצה בעונה הקרובה על הצעירים של העיר, בתוספת לשני זרים, מהלך שאמור לחסוך לעירייה הרבה כסף ולעלות לה הרבה פחות מאשר עלות החזקתה של קבוצה בליגה הראשונה.

בהרצליה קיבלו את הידיעה בהלם, ובשבוע הבא רקאנטי ייפגש עם ראש העירייה פדלון על מנת לדון בעתידה של הקבוצה. הבעלים בשלוש השניםה אחרונות לא מוכן להמשיך עונה נוספת ללא עזרת מהעירייה, שתקציב התמיכה שלה בקבוצה ירד ב-50 אחוזים בעונות האחרונות. "משה פדלון הצהיר כי הוא תומך גדול בספורט, ויפעל לעזור לקבוצה. עכשיו זה הזמן להוכיח, הקבוצה תתפרק אם זה לא יקרה", אמרו בבני הרצליה.