הבלאגן במלחה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
הבלאגן במלחה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
עונש קל יחסית להפועל ת"א בעקבות התפרעות אוהדיה וזריקת האבוקה במשחק מול הפועל ירושלים שנערך ביום ראשון האחרון במלחה. במסגרת עיסקת טיעון שהושגה היום (חמישי), ועדת המשמעת של איגוד הכדורסל הרשיעה את האדומים בהתנהגות בלתי הולמת של הקהל כאשר הקבוצה ספגה מספר עונשים.

כזכור במהלך ההתמודדות מול הפועל ירושלים הודלקה אבוקה ביציע של אוהדי הפועל ת"א, במה שגרר עימות עם כוחות האבטחה שנכחו באולם במראות שהזכירו בעיקר אירועים דומים ולא נעימים ממגרשי הכדורגל.

בשל אותה התנהגות של הקהל, הקבוצה נקנסה ב-3,000 ש"ח בפועל וכן ב-14,000 ש"ח על תנאי למשך שנה. אגב, 7,000 ש"ח מתוך אלו הם הארכת עונש על תנאי שכבר עמד נגד הקבוצה וסכום דומה כעונש נוסף באם התנהגות מעין זו תחזור על עצמה.

בנוסף, לראשונה בתולדות האיגוד ו-ועדות המשמעת שלו, הקבוצה נענשה בעונש על תנאי שקובע כי תאבד את זכותה לקבל כרטיסים למשחקי חוץ במקרה של התנהגות דומה. העונש על תנאי הוא לתקופה של שנה, כאשר אם במהלכן יקרה אירוע דומה, הקבוצה לא תקבל כרטיסים לשני משחקים חוץ רצופים. מלבד זאת על הקבוצה הוטל להציג בתוך 30 יום תוכנית חינוכית למיגור האלימות בקרב אוהדיה. מדובר באלימות מכל סוג שהוא, כולל אלימות מילולית. יש לציין כי אלה העונשים עליהם המליץ היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, עו"ד רונן ויינברג, כאשר פנה לוועדת המשמעת.