sportFive965939 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
קטש. עשה התאמות (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
קטש. עשה התאמות (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

מוכנה לאירופה. כך בדיוק רצו בהפועל ירושלים לפתוח את שבוע אירופה הראשון שלהם העונה, עם ניצחון מוחץ על הפועל ת"א 72:90, ויכולת מצוינת של רוב השחקנים.

למרות המחצית השנייה שהכריעה את המשחק, בירושלים לא אהבו את איך שהקבוצה פתחה את המשחק. "היה משחק טוב שלנו עם אנרגיות טובות, אבל היינו צריכים לפתוח הרבה יותר טוב", אמר טרנט לוקט בסיום, "היה לנו שבוע שלם להתכונן וזה לא מקובל. יש לנו כאן חבר'ה מצוינים ומרגישים את זה על ומחוץ למגרש, יש בסיס שנשאר מהעונה שעברה וזה חלק משמעותי בכימיה שלנו. רצינו לפתוח את השבוע האירופי הראשון שלנו עם ניצחון וזה היה חשוב".

המאמן עודד קטש המשיך באותו קו: "המשחק התפתח דומה לשבוע שעבר עם נס ציונה. לא שיחקנו מספיק חכם במחצית הראשונה, לא אהבתי את זה, ובהמשך עשינו את ההתאמות".

מי שצפוי לחזור לפעולה במשחק נגד בנדירמה ביום רביעי הוא טיישון תומאס שמחלים מקרע קטן בשריר הירך האחורי. על פי קטש, "הוא אמור לשחק למרות שהוא לא בשיא הכושר. אנחנו בפתח עונה אירופית מאוד מאתגרת וזה יהיה לא פחות קשה מהעונה שעברה". בירושלים גם יעקבו מקרוב אחרי הופעתו של אייזיאה קאזינס בטורקיה. בקבוצה הסבירו שלקאזינס לוקח יותר זמן להבין ולהשתלב בשיטת המשחק, והמשחק בטורקיה יכול לתת אינדיקציות לגבי מעמדו בהמשך הדרך.

בלאט. מוסר עבודה מרשים (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
בלאט. מוסר עבודה מרשים (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

נולד מחדש. נמרוד לוי חתם בהפועל ירושלים בידיעה שהפעם הוא לא יכול שהדברים ישתבשו לו. שהעונה, בקבוצה גדולה, הוא חייב להראות את הפוטנציאל שכולם יודעים שיש לו. אם לשפוט על פי שני המשחקים הראשונים בליגה עד כה, הוא בדרך הנכונה.

לוי שיפר כמעט כל אספקט במשחק שלו: הריבאונד והקליעה תמיד היו שם, אבל הסיומת, האגרסיביות בצבע, היכולת להשתמש בגודל שלו כדי לשנות זריקות ולשמור על גארדים בחילופים ההגנתיים - את כל אלו לוי הצליח לשדרג בקיץ.

בקו האחורי, ירושלים שוב נהנתה מהקליעה האבסולוטית של תמיר בלאט שדייק אמש ב-62% מ-3 (5 מ-8) וקינח עם 5 אסיסטים ו-0 איבודים. בסיום, קטש לא חסך במחמאות על לוי ובלאט: "מוסר העבודה של נמרוד ולתמיר הולך לפניהם, ובתחום הזה הם ממש באותה שורה של עמרי כספי וגל מקל. בכל מה שקשור למוסר עבודה, הם ממשיכי דרכם. היכולת של נמרוד היתה מפתח בעצירה של תומר גינת, ידענו שכשמשחקים נגד הפועל ת"א גינת הוא תמיד סכנה, ונמרוד סייע בנטרול שלו".

כעת יהיה מעניין לראות אם הקרדיט שלוי קיבל בשני המחזורים הראשונים בליגה יתרגם לדקות משחק מרובות גם באירופה, כאשר לסגל מצטרפים עוד שני זרים, פלוס טיישון תומאס שחוזר מפציעה.

זלמנסון. זו לא טעות (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
זלמנסון. זו לא טעות (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

דריל מונרו הישראלי? שימו לב לשורה הסטטיסטית של עידן זלמנסון ב-2 המשחקים הראשונים של העונה: 10 נק', 5.5 ריב', 2 חסימות וכן, זו לא טעות - 4.5 אסיסטים. לאט לאט, "זלי" מתגלה כ"פוינט סנטר" שיכול לנהל את המשחק מעמדות הפנים, וחושף אלמנטים במשחק שלא הכרנו אצלו.

אבל קטש לא מופתע ממה שהוא מקבל מהסנטר שלו: "הוא לא מפתיע אותי בשום דבר שהוא עושה. ההתקדמות שהןא עשה בשנים האחרונות התחילה קודם כל בשמירה על הגוף שלו. ברגע שהוא עשה את זה, הכל התחבר לו. יש לי תוכניות עבורו שהוא יהיה עוד יותר טוב".

בירושלים טוענים כי המודל של זלמנסון צריך להיות דרל מונרו - הגבוה שיכול לנהל את המשחק מעמדות הפנים ולהפגין ורסטיליות במשחק ההתקפה. "אלו הכיוונים שהוא צריך ללכת אליהם", אמרו אתמול בקבוצה, "הוא שיחק עם מונרו עונה אחת והוא יכול וצריך להתפתח לסוג שחקן שכזה".